Reklama

Samorząd województwa wielkopolskiego pobuduje ścieżkę rowerową w gminie Jarocin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Samorząd województwa wielkopolskiego pobuduje ścieżkę rowerową w gminie Jarocin - Zdjęcie główne

Samorząd województwa wielkopolskiego pobuduje ścieżkę rowerową w gminie Jarocin | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej ścieżki rowerowej w gminie Jarocin.

Na terenie powiatu jarocińskiego jest coraz więcej ścieżek rowerowych. Powstały między innymi przy nowych ulicach i łącznikach w Jarocinie, przy drodze Jarocin - Żerków i Jarocin - Roszków (do zalewu w Roszkowie). Kolejna ścieżka jest właśnie budowana w Wilkowyi w okolicach rzeki Lutynia oraz zabytkowego młyna.    

Będzie dokumentacja projektowa ścieżki rowerowej Jarocin - Tarce

Teraz pojawiły się kolejne dobre wiadomości dla rowerzystów. Otóż Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu ogłosił przetarg na „Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 443 w zakresie budowy drogi dla rowerów na odcinku Jarocin - Tarce”.

Oznacza to rozpoczęcie działań, które mają doprowadzić do budowy ścieżki rowerowej, która będzie wiodła z Jarocina do Tarzec, czyli między innymi do Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych, do zabytkowego pałacu, czy do lasów tarzeckich, które cieszą się dużą popularnością wśród grzybiarzy.

Samorząd województwa wielkopolskiego na opracowanie dokumentacji projektowej inwestycji zamierza przeznaczyć prawie 370 tysięcy złotych. Do przetargu zgłosiły się 3 firmy. Najkorzystniejszą złożyło konsorcjum firm: Rio-Projekt Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane Rafał Wysocki z Poznania (lider konsorcjum) oraz Drog-Geo Projekt Ryszard Bartosz Świdurski z Kostrzyna. 

Ścieżka rowerowa Jarocin - Tarce przy wsparciu radnego Jana Grześka

O budowę ścieżki rowerowej Jarocin - Tarce ubiegał się między innymi samorząd powiatu jarocińskiego, który przy wsparciu radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Jana Grześka, prezesa Banku Spółdzielczego w Jarocinie, inwestycja może dojść do skutku. 

„Dobre wiadomości dla mieszkańców powiatu jarocińskiego. Bardzo zależało nam w tej kadencji by województwo wielkopolskie zaprojektowało, a później zbudowało ścieżkę rowerową do naszej szkoły w Tarcach. Dziękujemy radnemu Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Janowi Grześkowi za wsparcie. Inwestycja z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu jarocińskiego - w szczególności uczniów Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Trzymamy kciuki za jak najszybsze zakończenie zadania” - czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Jarocinie na temat planowanej inwestycji. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy