Reklama

Projekt „Jarocin - Miastem Jutra” - jest punkt informacji i dyżury

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Projekt „Jarocin - Miastem Jutra” - jest punkt informacji i dyżury  - Zdjęcie główne

Projekt „Jarocin - Miastem Jutra” - jest punkt informacji i dyżury | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Projekt „Jarocin - Miastem Jutra” - jest punkt informacji i dyżury.

Reklama

Pod koniec 2019 roku nastąpiło rozstrzygnięcie pierwszego etapu konkursu w ramach programu „Rozwój lokalny”. Zgłosiło się do niego 213 miast, wśród nich Jarocin.

Ponad 3,5 mln euro na projekt „Jarocin-Miastem Jutra”

Nasza gmina znalazła się na 8 miejscu wśród 54 samorządów i przeszła do drugiego etapu. Od stycznia do października 2020 roku Urząd Miejski w Jarocinie kontynuował prace nad projektem, w efekcie których powstał Program Rozwoju Lokalnego i Program Rozwoju Instytucjonalnego.

Jest on finansowany z Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. To forma bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię kilkunastu państwom Europy Środkowej i Południowej oraz krajom bałtyckim.

Działania w ramach projektu „Jarocin-Miastem Jutra”

Dzięki temu powstało już między innymi Centrum Wsparcia Projektowego, które doradza organizacjom pozarządowym w jaki sposób pozyskiwać środki na działalność. Poza tym we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych budowane jest Jarocińskie Centrum Edukacji i Kariery.

W ramach projektu zmodernizowany zostanie również jarociński ratusz, do którego ma zostać przeniesiona część urzędników magistratu. Przewidziana tam jest także siedziba władz Jarocina i biuro obsługi klienta.

Dowiedz się więcej o projekcie „Jarocin - Miastem Jutra”

Każdy, kto jest zainteresowany projektem „Jarocin - Miastem Jutra”, a także chce wyrazić swoją opinię, wnieść swój wkład lub dowiedzieć się, co jest realizowane w ramach projektu, może odwiedzić punkt informacyjno-konsultacyjny.

Punkt informacji o działaniach gminy działa w Wydziale Planowania Strategicznego Urzędu Miejskiego w Jarocinie (ul. T. Kościuszki 15a), codziennie w godzinach pracy urzędu - od godziny 8.00 do 16.00.

Można też kontaktować się telefonicznie pod numerem: 884-320-270 albo mailowo: [email protected]

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca pracownicy urzędu pełnią także dyżury w Kamienicy Kultury w godzinach 15.30 - 16.30.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy