Reklama

Kamienica Kultury. Dzisiaj uroczyste otwarcie z koncertem na koniec

Opublikowano:
Autor:

Kamienica Kultury. Dzisiaj uroczyste otwarcie z koncertem na koniec - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Otwarcie Kamienicy Kultury, w której mieścić się będzie filia nr 1 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, odbędzie się dzisiaj (środa 20 listopada). Po częsci oficjalnej zaplanowano zwiedzanie budynku. Na koniec zaśpiewa także Michał Kowalonek - były wokalista "Myslovitz".

 

 

 

Działania związane z adaptacją Kamienicy na Rynku pod numerem 17 rozpoczęły się w kwietniu 2017 roku. To wtedy, dzięki negocjacjom przeprowadzonym przez burmistrza Jarocina, Adama Pawlickiego z SHP „Zgoda” i późniejszej decyzji Rady Miejskiej w Jarocinie, biblioteka stała się właścicielką budynku.

500 tys. zł na zakup kamienicy, pochodziło z budżetu Gminy Jarocin. Starania o dofinansowania inwestycji zakończyły się sukcesem. Pozyskano na ten cel 1.350.000 zł z Instytutu Książki i 156.738 zł z WFOŚiGW. Łączny koszt inwestycji zamknie się kwotą 4 mln zł.

Kamienica Kultury, to nowa siedziba filii nr 1 „Pod Ratuszem”. Na parterze znajduje się wypożyczalnia i czytelnia dla dorosłych oraz kącik zabaw dla dzieci, tak, by rodzice mogli spokojnie wybrać książki (nie będzie to jednak biblioteka dla dzieci, bo taka – od wielu lat - istnieje w Pałacu Radolińskich). Swoje miejsce znajdzie tutaj także Punkt Informacji Turystycznej.

 

 

 

Na pierwszym piętrze zlokalizowane są dwie sale: komputerowa, która będzie wykorzystywana na kursy dla dorosłych, a także zajęcia dla młodzieży oraz mała salka konferencyjna na 10-15 osób. Na tym samym poziomie umiejscowiona jest także sala przeznaczona na mniejsze spotkania i koncerty.

Przestrzeń drugiego piętra ma być królestwem młodzieży. Dzięki konsultacjom społecznym przeprowadzonym z mieszkańcami okazało się, że właśnie takiej przestrzeni przeznaczonej dla młodych ludzi najbardziej w Jarocinie brakuje. W tym miejscu młodzież będzie mogła realizować swoje pasje na różnego rodzaju warsztatach, a także  się spotkać i wspólnie spędzić czas. Całości dopełni taras na dachu kamienicy, który będzie także wykorzystywany na działania kulturalne.

 

 

Uroczyste otwarcie Kamienicy Kultury zaplanowano na środę 20 listopada. Początek części oficjalnej o godz. 16.30. Na budynku nowej siedziby biblioteki rozbłyśnie też neon. Pół godziny później będzie możliwość zwiedzania pomieszczeń bibliotecznych. Na koniec odbędzie się koncert Michała Kowalonka (godz. 18.00).

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE