Reklama

Praca mieszkańców i pozyskane pieniądze pozwoliły na rewitalizację stawu w Potarzycy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Praca mieszkańców i pozyskane pieniądze upiększyły Potarzycę. Zrewitalizowany staw służy mieszkańcom.

Reklama

Podjarocińskie miejscowości korzystają z funduszy unijnych. Najpierw w Łuszczanowie powstało Centrum Aktywności Lokalnej z boiskami sportowymi i częścią rekreacyjną.

Rewitalizacja stawu w Potarzycy. Nie bez znaczenia jest wkład mieszkańców.

Teraz zainwestowała także Potarzyca. Inwestycja polegała na rewitalizacji miejscowego stawu.

Przedsięwzięcie podzielone zostało na dwa etapy. W pierwszym oczyszczono i odmulono 650 m3 stawu, wykonano 114 m2 ścieżki, zbudowano ogrodzenie zabezpieczające oraz zamontowano kaczkomat (automat do zakupu karmy dla kaczek - przyp. red.).

Koszt tych prac wyniósł blisko 53,3 tysiąca złotych - 30 tysięcy z tej kwoty gmina Jarocin pozyskała z samorządu województwa wielkopolskiego w ramach X edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

- Nie bez znaczenia jest też wkład mieszkańców wsi Potarzyca, którzy chętnie angażowali się w realizację projektu - podkreśla burmistrz Adam Pawlicki.

Dzięki temu powstała ogólnodostępna, atrakcyjna przestrzeń do wypoczynku, rekreacji i edukacji ekologicznej. Podjęte działania pozwoliły na przywrócenie właściwej funkcji stawu, polepszenie warunków środowiskowych i estetycznych miejscowości.

Rewitalizacja stawu w Potarzycy. Miejsce do odpoczynku i edukacji

Drugi etap rewitalizacji stawu kosztował około 78 tysięcy złotych z czego marszałek województwa wielkopolskiego przyznał maksymalne dofinansowanie w wysokości 50 tysięcy. Pozostała kwota - 28 tys. zł pochodzi z budżetu gminy, w ramach funduszu sołeckiego dla Potarzycy.

Ta część inwestycji obejmowała roboty związane z zagospodarowaniem terenu w elementy małej architektury, między innymi ustawieniem ławki i lampy solarnej, karmnika dla ptaków i hotelu dla owadów zapylających.

Postawione zostały także  ławki parkowe, tablica edukacyjno-przyrodniczą oraz edukacyjno-historyczna, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Powstało również ogrodzenie panelowe oddzielające granice działek. Ponadto teren wokół stawu będzie otulony łąką kwietną oraz obsadzony wieloletnim materiałem roślinnym.

- Mamy w gminie kolejne miejsce, które będzie służyło mieszkańcom do odpoczynku, miłego spędzania czasu i edukacji ekologicznej - podkreśla burmistrz Adam Pawlicki.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy