Reklama

Jarocin. Gmina pozyskała dofinansowanie na II etap rewitalizacji stawu w Potarzycy

Opublikowano: sob, 3 lip 2021 09:00
Autor: | Zdjęcie: UM Jarocin

Jarocin. Gmina pozyskała dofinansowanie na II etap rewitalizacji stawu w Potarzycy - Zdjęcie główne

Jarocin. Gmina pozyskała dofinansowanie na II etap rewitalizacji stawu w Potarzycy | foto UM Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Gmina pozyskała dofinansowanie na II etap rewitalizacji stawu w Potarzycy.

Reklama

W ubiegłym roku w Potarzycy wykonany został I etap rewitalizacji miejscowego stawu. Dzięki temu oczyszczono i odmulono 650 m3 akwenu, wykonano 114 m2 ścieżki, zbudowano ogrodzenie oraz zamontowano kaczkomat.

Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wyniósł blisko 53,3 tys. zł, z czego 30 tys. zł gmina Jarocin pozyskała z urzędu marszałkowskiego w ramach X edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

- Nie bez znaczenia był też wkład mieszkańców Potarzycy, którzy chętnie angażowali się w realizację projektu - podkreśla burmistrz Adam Pawlicki.

Jarocin. Gmina pozyskała dofinansowanie na II etap rewitalizacji stawu w Potarzycy

Po roku do Potarzycy trafiły kolejne pieniądze na II etap prac rewitalizacyjnych przy stawie. Tym razem zarząd województwa wielkopolskiego przyznał 50 tys. zł dofinansowania. Gmina dołoży do tego 28 tys. zł w ramach funduszu sołeckiego.

Warto zauważyć, że projekt „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej - rewitalizacja stawu i stworzenie infrastruktury rekreacyjno-edukacyjnej w Potarzycy - etap II” uzyskał I miejsce w XI edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”, w którym ocenione zostały 284 projekty z całej wielkopolski.

- To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców Potarzycy, ale i okolicznych miejscowości, którzy będą mogli korzystać z kolejnego miejsca do wypoczynku, rekreacji i edukacji ekologicznej w naszej gminie - stwierdza Adam Pawlicki.

Jarocin. Gmina pozyskała dofinansowanie na II etap rewitalizacji stawu w Potarzycy

II etap rewitalizacji stawu w Potarzycy będzie kosztował ok. 78 tys. zł. Oprócz 50 tys. zł dofinansowania złoży się na te kwotę 28 tys. zł z funduszu sołeckiego.

Ta część inwestycji obejmie roboty związane z zagospodarowaniem terenu w elementy małej architektury, między innymi ławkę i lampę solarną, karmnik dla ptaków, „hotel” dla owadów zapylających, ławki parkowe, tablicę edukacyjno-przyrodniczą oraz edukacyjno-historyczną, stojaki na rowery, kosze na śmieci i ogrodzenie panelowe oddzielające granice działek.

Ponadto teren wokół stawu zostanie „otulony” łąką kwietną oraz obsadzony wieloletnim roślinami.

Jak zapewnia jarociński magistrat „dzięki temu powstanie ogólnodostępna, atrakcyjna przestrzeń do wypoczynku, rekreacji i edukacji ekologicznej. Podjęte działania pozwolą na przywrócenie właściwej funkcji stawu, polepszenie warunków środowiskowych i estetycznych miejscowości”.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Mieszkaniec

  Proponuję jeszcze odrestaurować bocianie gniazdo koło kościoła bo zaroslo

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

  jacekpl

  W stawie będą karpiki , znów zobaczymy tatarak i chowające się za nim rusałki wodne , dwa bociany na szczęście i para kaczek by przypominać odpoczywającym o roli środowiska wodnego na zasoby wodne kraju gdzie polityką betonowania większość życiodajnego eliksiru dla roślin ucieka do Bałtyku gdzie miesza się z słona wodą . woda jako produkt chemiczny połączenia dwóch H i jednego O pod względem ilości jest tyle co wody w Egipcie

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -1

  yeti

  szkoda pieniędzy na "to coś"

  • 3 miesiące temu | ocena +2 / -0

   Komorzanka

   Projekt zajął pierwsze miejsce i konkurował z ponad 280 innymi więc skoro sam Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ocenił go tak wysoko i przeznaczy na realizację 50 tys. zł dofinansowania to chyba jednak świadczy o tym że warto realizować tego typu przedsięwzięcia. Tylko pozazdrościć Potarzycy. Gratulacje!

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -1

   pja

   To tylko Burmistrz kupuje elektorat wyborczy w Potarzycy.