Reklama

Jarocin. Oczyszczony staw w Potarzycy z kaczkomatem

Opublikowano:
Autor:

Jarocin. Oczyszczony staw w Potarzycy z kaczkomatem  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Oczyszczony staw w Potarzycy z zamontowanym kaczkomatem. Zakończył się pierwszy etap procesu odnawiania (rewitalizacji) stawu w Potarzycy. Efekt robi wrażenie.

 

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł blisko 53,3 tysiąca złotych. 30 tys. zł z tej kwoty, gmina Jarocin pozyskała z urzędu marszałkowskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020” - X edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

 

Niemały wkład w realizacje zadania mieli mieszkańcy Potarzycy, którzy chętnie angażowali się we wszystkie prace.

 

Jarocin. Oczyszczony staw w Potarzycy z zamontowanym kaczkomatem

Dzięki temu powstała ogólnodostępna, atrakcyjna przestrzeń do wypoczynku, rekreacji i edukacji ekologicznej. Pozwoliło to na przywrócenie właściwej funkcji stawu, polepszenie warunków środowiskowych i estetycznych miejscowości.

 

W ramach przedsięwzięcia oczyszczono i odmulono 650 m3 stawu, wykonano 114 m2 ścieżki, zbudowano ogrodzenie i zamontowano kaczkomat.

 

STAW W POTARZYCY PRZED REWITALIZACJĄ

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE