Reklama

Uczniowie szkół średnich ponownie zasiedli w szkolnych ławkach

Opublikowano: śr, 3 mar 2021 09:47
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Uczniowie szkół średnich ponownie zasiedli w szkolnych ławkach - Zdjęcie główne

Uczniowie szkół średnich ponownie zasiedli w szkolnych ławkach | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodzież po raz drugi wróciła do szkół na próbne matury. Tym razem egzaminy przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Reklama

Sytuacja, w jakiej znalazły się placówki oświatowe, jest bardzo trudna. Szkoły po niespełna dwóch miesiącach nowego roku szkolnego - w październiku - zostały ponownie zamknięte i uczniowie wrócili do nauki zdalnej.W styczniu przywrócono zajęcia w szkołach dla dzieci z klas I - III. Starsi nadal uczą się w domach.Młodzież wróciła do szkół na próbne matury, bo uczniowie nie mogą przystąpić do egzaminu z marszu


W tej sytuacji dyrektorzy szkół stanęli przed problemem przeprowadzenia próbnych matur i egzaminów ósmoklasistów.- Uczniowie nie mogą z marszu przystąpić do matury. Muszą zmierzyć się z ograniczonym czasem i arkuszem egzaminacyjnym - twierdził Marek Tyrakowski, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie.Młodzież wróciła do szkół na próbne matury - po raz drugi


Ponieważ sytuacja epidemiologiczna nadal nie napawa optymizmem i nie ma nawet zapowiedzi powrotu wszystkich uczniów do szkół, szefowie jarocińskich placówek średnich stwierdzili, ze nie ma na co czekać. Uzgodnili, że przeprowadzą próbną maturę w jednym terminie - od 17 do 22 lutego.


Tym sposobem młodzież wróciła wówczas do szkół na cztery dni. Wszystko przeprowadzono w reżimie sanitarnym. Młodzież została rozmieszczona w klasach maksymalnie po 12 osób w zależności od wielkości pomieszczenia.Już wtedy dyrektor jarocińskiego ogólniaka zapowiadał, że do końca roku szkolnego na pewno przeprowadzona zostanie jeszcze jedna próbna matura.   Młodzież po raz drugi wróciła do szkół na próbne matury - tym razem przygotowane przez CKE

Tak też się stało. Dzisiaj - 3 marca, rozpoczęła się próbna matura przygotowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.  Maturzyści rozpoczęli od języka polskiego, jutro napiszą egzamin z matematyki, w piątek z języka obcego, a w poniedziałek z wybranych przedmiotów. Próba potrwa do wtorku - 16 marca.

 

 

Gazeta Jarocińska - nowe wydanie. Zobacz, co przeczytasz w nowym numerze

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.