Reklama

Zamknięte szkoły, przedszkola, żłobki, kluby dziecięce - WAŻNE INFORMACJE dla rodziców

Opublikowano:
Autor:

Zamknięte szkoły, przedszkola, żłobki, kluby dziecięce - WAŻNE INFORMACJE dla rodziców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W związku z poważnym zagrożeniem epidemiologicznym rząd polski podjął dziś decyzję o zamknięciu na dwa tygodnie szkół, przedszkoli, żłobków, klubów dziecięcych.

 

 

- Od dnia jutrzejszego zawieszamy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Zdajemy sobie jednak sprawę, że w przypadku dzieci najmłodszych w przedszkolach i szkołach podstawowych trudno znaleźć opiekę z dnia na dzień. Dlatego w szczególnych przypadkach rodzice mogą je wysłać jutro i pojutrze do szkół, ale nauczyciele nie będą prowadzić standardowych lekcji - poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister edukacji, Dariusz Piontkowski.

 

 

Od poniedziałku wszystkie szkoły, ale także placówki przedszkolne przestają przyjmować dzieci i sprawować nad nimi opiekę. Przyjęta w ubiegłym tygodniu specustawa wprowadziła dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 14 dni.

 

 

- Nie jest wymagane oświadczenie lekarskie. Wystarczy oświadczenie, które znajduje się na stronie ministerstwa. Zasiłek opiekuńczy należy się zarówno mamie jak i tacie. Będzie wypłacany jednak tylko jednej osobie, z budżetu państwa - poinformowała minister pracy Marlena Maląg.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE