Czy odpowiedzialne stosowanie się do zaleceń władz rzeczywiście pomoże nam zatrzymać postęp epidemii? - Nie kombinujmy, nie udawajmy, że wiemy więcej, nie próbujmy w żaden sposób "obchodzić" nakazów i zakazów, w żaden sposób - radzi psycholog.
- To nie są rzeczy wymyślone przez znudzonych urzędników, tylko wynikające z ich wiedzy, doświadczeń polskich, ale też z tego, czego nauczyliśmy się już, obserwując epidemię koronawirusa w innych krajach, poczynając od Chin, poprzez Włochy. To jest takie minimum, które musimy wykonywać, żeby odpowiadać ze siebie i za innych, za zdrowych i za chorych - podkreśla Dorota Minta, psycholog.
Jak możemy pomagać innym w czasie epidemii? To jest strategia, w której wygrywa jedna i druga strona. I ten, który dostaje naszą pomoc, i my - czujemy się potrzebni, że możemy coś zrobić w tej trudnej sytuacji, że jednak wpływamy na świat wokół nas.
Umiejętność działania, bycia w akcji jest doskonałym przymiotem do wykorzystania w czasie epidemii. To czas, kiedy jesteśmy potrzebni innym. Możemy zacząć się opiekować ludźmi w naszej okolicy, którzy wymagają pomocy, możemy robić coś dla służb medycznych.
- Jest mnóstwo obszarów, w których nasze kompetencje - bycia aktywnym, otwartym, umiejącym nawiązywać relacje, pomoże wszystkim wokół w przetrwaniu epidemii. Solidarność z innymi, współpraca, realizowanie wspólnych celów to są rzeczy, które dadzą nam moc na czasy po zakończeniu epidemii - podkreśla psycholog.
Pomagajmy innym - byśmy za jakiś czas mogli wspominać, jak poradziliśmy sobie z trudnym czasem epidemii.
Pomagając innym - tak naprawdę sami też z tego korzystamy. To przynosi nam wiele satysfakcji. Mamy poczucie, że mamy moc, że możemy robić coś, co jest ważne.
Każdy z nas może pomóc jarocińskiemu szpitalowi. Każda złotówka się liczy! Wystarczy kliknąć w zdjęcie. Nie zapomnij udostepnić zrzutki.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.