Reklama

Reklama

Ekologiczna elektrociepłownia zamiast kominów węglowych

Opublikowano: wt, 11 lut 2020 14:59
Autor:

Ekologiczna elektrociepłownia zamiast kominów węglowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Na terenach przemysłowych w Golinie planowana jest ekologiczna elektrociepłownia, która pomoże w walce ze smogiem w gminie Jarocin. Spółka Energia Jarocin rozpoczyna prace dokumentacyjne związane z powstaniem instalacji wykorzystującej paliwa alternatywne.

Na jakim etapie jesteśmy?

  1. Decyzja Środowiskowa – rozpoczęto procedurę.
  2. Konsultacje społeczne i kampanie informacyjne dla mieszkańców.
  3. Projektowanie elektrociepłowni.
  4. Pozyskanie funduszy na budowę.
  5. Budowa.
  6. Uruchomienie

Jeszcze 100 lat temu społeczeństwa starały się wykorzystać niemal w 100 procentach wszystko, co wytworzyły. Przez ostatnie lata jednak o tym zapomnieliśmy, produkujemy zbyt dużo, nie myśląc o środowisku naturalnym i maksymalnym wykorzystaniu produktów.

W Gminie Jarocin stawiamy na gospodarkę o obiegu zamkniętym, a plany budowy ekologicznej elektrociepłowni to jeden z przykładów tego, jak jest to dla nas ważne i jak bardzo zależy nam na tym, by otaczający nas świat uczynić czystym.

Zamiast kilkunastu tysięcy źródeł ciepła w domach, a co za tym idzie, znaczącej emisji zanieczyszczeń i CO2, elektrociepłownia to jedno źródło ciepła z relatywnie mniejszą ilością emitowanego dwutlenku węgla i o wiele mniejszą ilością zanieczyszczeń. Elektrociepłownie muszą spełniać wyśrubowane wymogi środowiskowe, dotyczące instalacji filtrów i stałego badania jakości powietrza.

Nowoczesny i ekologiczny zakład zapewni bezpieczne dostawy zielonej energii elektrycznej i ciepła. Planowana elektrociepłownia będzie w stanie zabezpieczyć roczne zapotrzebowanie dla 57 tys. gospodarstw domowych.

Obiekty takie spełniają wszystkie standardy emisyjne i dopuszczalne normy określone przez obowiązujące przepisy prawa - dlatego są bezpieczne dla ludzi i środowiska.

- Elektrociepłownia ma być przyjazna środowisku naturalnemu i wpisywać się w promowany przez Komisję Europejską i polski rząd model gospodarki o obiegu zamkniętym – podkreśla Marcin Leśniak, prezes spółki Energia Jarocin.

Eksploatacja elektrociepłowni nie powoduje:
ałasu, odoru, czy zanieczyszczeń powietrza.

500 ekologicznych elektrociepłowni wykorzystujących paliwa alternatywne działa już na terenie Europy. Liderami w tej kwestii są: Finlandia, Norwegia, Estonia, Dania i Szwecja.
na podstawie danych Eurostatu w roku 2016 roku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.