Reklama

Nie żyje ofiara wybuchu w Kotlinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OSP Twardów

Nie żyje ofiara wybuchu w Kotlinie - Zdjęcie główne

Nie żyje ofiara wybuchu w Kotlinie | foto OSP Twardów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie żyje mężczyzna, który został ciężko poparzony podczas wybuchu w Kotlinie.

W poniedziałek wieczorem policja, straż pożarna i Zespół Ratownictwa Medycznego otrzymały wezwanie na ul. Waliszewską do Kotlina. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło wybuchu gazu w budynku jednorodzinnym w Kotlinie. Nie było informacji o   osobach poszkodowanych - mówi kpt. Mariusz  Banaszak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.  

Wybuch w garażu w Kotlinie

Kiedy ratownicy dojechali na miejsce okazało się, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej.  

- Okazało się, że w garażu znajdującym się wewnątrz budynku jednorodzinnego doszło do zapalenia par palnej cieczy. Jedna osoba doznała obrażeń ciała - mówił kpt. Mariusz  Banaszak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.


Mężczyzna doznał rozległych oparzeń ciała. W pierwszej kolejności pomocy udzielał mu sąsiad. Potem na ratunek ruszyli policjanci, strażacy i Zespół Ratownictwa Medycznego.

39-latek najpierw trafił do szpitala w Pleszewie, a potem w Poznaniu

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z jarocińskiej policji. 

 - Z nieznanych przyczyn doszło do wybuchu nieustalonej substancji, a potem pożaru. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał 39-letni mężczyzna. Poszkodowany z rozległymi oparzeniami trafił do szpitala w Pleszewie – informowała asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.


Pleszewscy lekarze zdecydowali, że konieczna jest hospitalizacja poszkodowanego w specjalistycznej placówce medycznej. 

          - Pacjent po krótkim pobycie w naszym szpitalu, w stanie ciężkim został przetransportowany na Oddział Chirurgii Ogólnej i Obrażeń Wielonarządowych z Pododdziałem Oparzeń do szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu - podał we wtorek Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy Pleszewskiego Centrum Medycznego.            

Kiedy mężczyzna zmarł?

Dzisiaj policja podała smutną informację dotyczącą ofiary wybuchu 

      
 - Mężczyzna zmarł wczoraj - 7 grudnia - w szpitalu w Siemianowicach Śląskich. Na poniedziałek zarządzono przeprowadzenie sekcji zwłok – informuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.


 Póki co policji nie ma jeszcze ustaleń, jak doszło do wybuchu. Śledztwo prowadzi jarocińska prokuratura.

 - Postępowanie będzie miało na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia - mówi prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.                  

To już kolejna taka tragedia w tym roku. W lipcu do wybuchu doszło w piwnicy bloku na ul. Traugutta w Jarocinie. W eksplozji ucierpiało 2 mężczyzn. Jednego z nich przewieziono do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Niestety mężczyzna zmarł.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE