reklama
reklama

Nabór do szkół średnich powiatu jarocińskiego. Ilu uczniów mogą przyjąć placówki?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Nabór do szkół średnich powiatu jarocińskiego. Ilu uczniów mogą przyjąć placówki? - Zdjęcie główne

Nabór do szkół średnich powiatu jarocińskiego | foto Archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Edukacja Tegoroczny nabór do szkół ponadpodstawowych rusza w poniedziałek - 15 maja. Rekrutacja - podobnie, jak w ubiegłym roku, nie będzie łatwa, ponieważ o miejsce w pierwszych klasach będzie się ubiegało 1,5 rocznika absolwentów ósmych klas.
reklama

Rekrutacja na nowy rok szkolny 2023/2024 w placówkach ponadpodstawowych powiatu jarocińskiego będzie, jak w ubiegłym roku, niemałym wyzwaniem. Na absolwentów podstawówek czeka ponad 1.100 miejsc. Czy to wystarczy, żeby każdy dostał się do wybranej szkoły? 

Dla absolwentów podstawówek miejsc w szkołach średnich powiatu jarocińskiego nie powinno zabraknąć

Od 1 września 2023 roku w liceach, technikach i szkołach branżowych naukę rozpocznie bowiem 1,5 rocznika absolwentów ósmych klas, czyli cały rocznik sześciolatków (urodzonych w 2009 roku) oraz pół rocznika siedmiolatków z 2008 roku. 

Szefowa wydziału oświaty Starostwa Powiatowego w Jarocinie - Karolina Kowańdy - uspokaja jednak i podaje, że w szkołach średnich powiatu jarocińskiego dla absolwentów podstawówek przygotowano ponad 1.100 miejsc

- Z naszych informacji wynika, że tylu też jest w tym roku uczniów klas ósmych szkół podstawowych z gmin powiatu jarocińskiego - precyzuje Karolina Kowańdy.     

Tak więc, przynajmniej teoretycznie, miejsc nie powinno zabraknąć. 

Szkoły średnie przygotowują się na przyjęcie chętnych ósmoklasistów

Jak to wygląda w poszczególnych placówkach powiatu jarocińskiego - ilu uczniów planuje się przyjąć i ile oddziałów utworzyć? O to zapytaliśmy dyrektorów szkół.

Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Jarocinie

W roku szkolnym 2023/2024 jarocińskie liceum planuje utworzyć 6 oddziałów w pięciu profilach: biologiczno-chemicznym, lingwistycznym, matematyczno-fizycznym, humanistycznym oraz matematyczno-geograficznym. Na absolwentów ósmych klas czeka w ogólniaku ponad 200 miejsc. 

- Z tego, co się orientuję, w tym roku o przyjęcie do naszych szkół będzie się starała podobna liczba kandydatów, jak w roku ubiegłym. Wtedy utworzyliśmy siedem oddziałów, w tym roku przewidujemy sześć. Chyba, że będzie tak duże zainteresowanie nauką w liceum, to wówczas powstanie siódmy oddział - zapowiada Marek Tyrakowski, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Jarocinie.  

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie

W jarocińskiej jedynce od nowego roku szkolnego uczniowie pierwszych klas będą mieli do dyspozycji trzy profile liceum ogólnokształcącego oraz sześć kierunków technikum. Łącznie ma powstać 8 do 9 oddziałów, do których planuje się przyjąć maksymalnie 300 uczniów.   

- Dla każdego absolwenta szkoły podstawowej z naszego powiatu mamy przygotowane miejsce. Planujemy utworzyć osiem oddziałów. Jesteśmy jednak przygotowani też na dziewiąty. To, czy on powstanie, zależy ilu kandydatów będziemy mieli spoza naszego powiatu - informuje Marek Sobczak, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Najbardziej rozbudowaną ofertę dla absolwentów ósmych klas podstawówek ma Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. Czeka nich około 630 miejsc (po 35 osób w oddziale), w klasach pierwszych trzech rodzajów szkół: liceum ogólnokształcącego (3 profile), technikum (5 kierunków) oraz szkoły branżowej (9 kierunków). W „dwójce” - wzorem ubiegłego roku - może powstać 18 oddziałów pierwszych klas, w tym 12 w szkole branżowej. 

- Planujemy nabór na podobnym poziomie, jak w ubiegłym roku. Będziemy się starali przyjąć wszystkich, którzy będą chcieli uczyć się w naszej szkole. Ofertę mamy urozmaiconą, więc każdy może znaleźć coś dla siebie - uważa Witold Bierła, dyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie. 

Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach

Od września w ZSP-B w Tarcach planuje się utworzyć trzy oddziały technikum (10 kierunków) i być może - jeśli będą chętni - jeden oddział szkoły branżowej (4 kierunki). Znajdzie w nich miejsce dla około 140 pierwszoklasistów. 

- Jesteśmy przygotowani na przyjęcie wszystkich kandydatów. Tym bardziej, że w przyszłym roku już tych absolwentów szkół podstawowych będzie znacznie mniej - zaznacza Sławomir Wilak, dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama