Reklama

Latarnie uliczne w gminie Jaraczewo będą świecić krócej. Koniec z imprezami w salach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Sołectwo Gola

Latarnie uliczne w gminie Jaraczewo będą świecić krócej. Koniec z imprezami w salach - Zdjęcie główne

Ze względu na oszczędności gmina Jraczewo zawiesiła działalność świetlic wiejskich | foto Sołectwo Gola

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jaraczewo skróci czas oświetlenia miejsc publicznych. Samorząd wprowadza także ograniczenia w funkcjonowaniu świetlic wiejskich, hal sportowych i Gminnego Ośrodka Kultury w Jaraczewie. To odpowiedź na rosnące koszty energii.

Reklama

Gmina Jaraczewo skróci czas oświetlenia miejsc publicznych. Samorząd wprowadza także ograniczenia w funkcjonowaniu świetlic wiejskich, hal sportowych i Gminnego Ośrodka Kultury w Jaraczewie. To odpowiedź na rosnące koszty energii. W powiecie jarocińskim pierwszą gminą, która zdecydowała się na ograniczenia w oświetleniu ulicznym był Kotlin. Tam od ponad tygodnia samorząd rozpoczął wyłączenie oświetlenia. Lampy gasną w godzinach od 23.00 do 5.00.

Latarnie uliczne w gminie Jaraczewo będą świecić krócej

Teraz taką decyzję podjął burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała.

"Zgodnie z zapowiedzią rządu administracja rządowa i samorządowa została zobowiązana do zmniejszenia zużycia prądu o 10 proc. Celem tych działań ma być zmniejszenie konsumpcji i oszczędność energii elektrycznej, co ma się przełożyć na oszczędności w gospodarce” - czytamy w obwieszeniu włodarza Jaraczewa.

Burmistrz Jaraczewa zapowiedział, że oświetlenie miejsc publicznych od października  będzie wyłączane w godzinach 23.00-5.00. Samorząd zdecydował się na jeszcze większe oszczędności niż Kotlin.

W gminie Jaraczewo zawieszono działalność świetlic wiejskich


Od przyszłego miesiąca do końca marca zawiesił działalność świetlic wiejskich. Nie będą one udostępnianie na imprezy, ale tylko na ważne spotkanie na rzecz społeczności lokalnej. Sale sportowe w  Jaraczewie, Rusku, Górze i  Noskowie będą wykorzystywane tylko na potrzeby szkół. Z orlików i boisk sportowych będzie można korzystać do godz. 17.00. Zawieszono także działalność wszystkich sekcji w Gminnym Ośrodku Kultury, a placówka będzie czynna w godzinach 8.00 - 16.00.


- Wprowadzenie obostrzeń ma uświadomić mieszkańcom, że kryzys nie dotyczy tylko ich gospodarstw domowych. Wzrosły ceny energii elektrycznej. W październiku ubiegłego roku naszą gminę dotknęły pierwsze podwyżki gazu. Kolejne byłe w styczniu tego roku. Nikt nie się pyta skąd wziąć pieniądze na pokrycie kosztów utrzymania obiektów szkół, świetlic wiejskich i innych instytucji i oświetlenia na terenie gminy - mówi Dariusz Strugała.

Zaznacza, że koszty funkcjonowania obiektów to nie tylko wydatki na energię i ogrzewanie, ale także obsługi.

- Musimy podjąć działania, które dadzą nam konkretne oszczędności. Nas nie stać na to, aby w nowym roku otrzymać to wszystko, to co finansujemy bez jakichkolwiek ograniczeń - dodaje włodarz Jaraczewa.


Szef gminy jednocześnie zapowiada, że wprowadzone ograniczenia zostaną zweryfikowane w już połowie października pod kątem tego czy przynoszą oczekiwane efekty. Obwieszczenie burmistrza opublikowano w mediach społecznościowych. Wywołało ono sporo krytycznych komentarzy.
Co sądzicie o wprowadzonych przez władze gminy obostrzeniach?   

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy