Reklama

Jedna oferta w drugim przetargu na budowę łącznika do drogi Wilkowyja - Cielcza

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum GJ

Jedna oferta w drugim przetargu na budowę łącznika do drogi Wilkowyja - Cielcza   - Zdjęcie główne

Jedna oferta w drugim przetargu na budowę łącznika do drogi Wilkowyja - Cielcza | foto Archiwum GJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedna oferta w drugim przetargu na budowę łącznika do drogi Wilkowyja - Cielcza. Urząd Miejski w Jarocinie otworzył ofertę, która została złożona w powtórzonym przetargu na budowę łącznika z Jarocina do drogi Wilkowyja - Cielcza.

Reklama

Gmina Jarocin przystąpiła do budowy łącznika ulicy Maratońskiej w Jarocinie z drogą Wilkowyja - Cielcza. Wykonanie pierwszego odcinka drogi - od Maratońskiej do wiaduktu nad drogą ekspresową S11 - zakończyło się w ubiegłym roku.

Jedna oferta w drugim przetargu na budowę łącznika do drogi Wilkowyja - Cielcza. Czy zostanie wybrana? 

Teraz zadanie ma być kontynuowane, mimo że wzbudza ono wiele emocji i kontrowersji - przede wszystkim ze strony radnych miejskiej opozycji. Dzieje się to głównie z powodu konieczności wycięcia około 1.700 drzew, bo trakt ma częściowo przebiegać przez las.

Niezależnie od zgłaszanych wątpliwości ogłoszony został przetarg na budowę drugiego odcinka o długości 736 m. Jedyna firma, która złożyła ofertę - Polimex Infrastruktura z Warszawy, wyceniła jednak wykonanie inwestycji na 4,4 mln zł.

Tymczasem w budżecie gminy na ten cel są zarezerwowane niecałe 3 mln zł. W tej sytuacji burmistrz Adam Pawlicki unieważnił przetarg i po jakimś czasie ogłosił nowy.

Jedna oferta w drugim przetargu na budowę łącznika do drogi Wilkowyja - Cielcza. Nieco niższa cena 

Właśnie została otwarta jedyna oferta, którą złożono w przetargu. Okazało się, że złożyła ją ta sama firma, co poprzednio - Polimex Infrastruktura z Warszawy.

Tym razem jednak nieco obniżyła cenę - do niespełna 4,14 mln zł. Czy to wystarczy, aby warszawski przedsiębiorca został wybrany na wykonawcę tej inwestycji, jeszcze nie wiadomo, bo procedura nie została jeszcze zakończona.

Jedna oferta w drugim przetargu na budowę łącznika do drogi Wilkowyja - Cielcza. Trzeci odcinek już czeka 

Do zakończenia całego łącznika potrzebny będzie jeszcze jeden odcinek - inwestycja podzielona została bowiem na trzy etapy. Ostatni z nich to przebudowa prawie 2-kilometrowej drogi z Cielcza do ulicy Jarząbinowej w Wilkowyi.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy