Nikt chyba nie zaprzeczy, że dobrobyt mieszkańców powiatu jarocińskiego widać gołym okiem. Świadczy o tym chociażby boom budowlany czy motoryzacyjny.
Domy, osiedla mieszkaniowe i markety praktycznie w każdym miejscu powiatu jarocińskiego
Wystarczy przejechać się ulicami Jarocina, żeby zobaczyć, że nowe budynki powstają praktycznie w każdym miejscu.Osoby prywatne budują domy jednorodzinne a deweloperzy osiedla mieszkaniowe - jest wśród nich między innymi Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Mieszkaniowego, które wybudowało już blisko 450 lokali czynszowych [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].
Do tego dochodzą nowe markety - spożywczo-przemysłowe, budowlane czy z elektroniką.
100 nowych samochodów w powiecie jarocińskim tylko w ciągu jednego roku
Jarociniacy mogą sobie także pozwolić na coraz nowsze i droższe samochody. Na „jarocińskich blachach” jeżdżą „wypasione” Tesle, Lexusy, BMW, Volvo, Porsche, Dodge, Mercedesy czy Range, Rovery.Z informacji referatu komunikacji Starostwa Powiatowego w Jarocinie dotyczących rejestracji pojazdów w naszym powiecie wynika, że w ciągu dziecięciu lat - do 2011 do 2021 roku liczba zarejestrowanych aut osobowych wzrosła o około 2,5 tysiąca [więcej na temat boomu motoryzacyjnego w powiecie jarocińskim przeczytasz TUTAJ].
Na koniec 2021 roku mieliśmy ponad 10,6 tysiąca zarejestrowanych samochodów osobowych, co daje około 0,187 auta na jednego pełnoletniego mieszkańca naszego powiatu (wg. PKW jest ich 56.545).
W ubiegłym roku mieszkańcy naszego powiatu zarejestrowali 101 nowych - wyprodukowanych w 2021 r. - samochodów.
Liczba jarocińskich milionerów z roku na rok coraz większa
Na to, że jesteśmy coraz bardziej majętni wskazują dane, które otrzymujemy co jakiś czas z Krajowej Administracji Skarbowej, a które dotyczą liczby jarocińskich milionerów.Wynika z nich, że z roku na rok ich liczba rośnie, a to, ilu ich było w ubiegłym roku, wywołało nasze niekłamane zdziwienie.
I tak w powiecie jarocińskim dochód w wysokości miliona złotych i więcej wykazało:
- w 2013 r. 13 osób,
- w 2015 r. - 19,
- w 2019 r. - 62,
- w 2020 r. - 79,
- w 2021 r. - 86.
Natomiast należny podatek od tych osób za 2021 r. wyniósł łącznie ponad 37,8 mln zł - dla porównania w roku ubiegłym było to 35,2 mln zł.
Jak rozliczają się milionerzy powiatu jarocińskiego?
Nasi milionerzy rozliczają się na podstawie trzech rodzajów PIT-ów:
- 96,5%, czyli zdecydowana większość rozliczała się w ramach PIT-36L (podatek liniowy),
- 2,3% stanowią podatnicy rozliczający się na formularzu PIT-38 (rozliczenia przychodów kapitałowych, do których zalicza się między innymi: odsetki od depozytów bankowych, lokat lub innych form oszczędzania, przechowywania lub inwestowania, przychody z obrotu papierami wartościowymi, jak również dywidendy i inne przychody z tytułu udziału w zyskach osób prawnych),
- 1,2% rozlicza się za pomocą PIT-37 (składają go między innymi pracownicy, zleceniobiorcy).
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.