Reklama

W jaki sposób rozliczaliśmy się ze skarbówka w tym roku? Ciekawe dane z fiskusa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

W jaki sposób rozliczaliśmy się ze skarbówka w tym roku? Ciekawe dane z fiskusa - Zdjęcie główne

W jaki sposób rozliczaliśmy się ze skarbówka w tym roku? Ciekawe dane z fiskusa | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W jaki sposób rozliczaliśmy się ze skarbówka w tym roku? Ciekawe dane z fiskusa. Statystyki potwierdzają rosnące zainteresowanie elektronicznymi rozliczeniami PIT-u.

Reklama

Statystyki potwierdzają rosnące zainteresowanie elektronicznymi rozliczeniami PIT-u i e-usługami Krajowej Administracji Skarbowej. W tym roku ponad 19,6 mln deklaracji rocznych w całej Polsce złożono przez Twój e-PIT i system e-Deklaracje. To o ponad milion więcej niż w 2020 r.

Polacy coraz chętniej korzystają z Twojego e-PIT. Podatnicy samodzielnie zaakceptowali 5,8 mln PIT-ów przygotowanych dla nich przez Krajową Administrację Skarbową, a blisko 4,3 mln zeznań zostało zaakceptowane automatycznie.

W jaki sposób rozliczaliśmy się ze skarbówka w tym roku? Ciekawe dane z fiskusa, miedzy innymi z powiatu jarocińskiego

- Wielkopolanie również stawiają na elektroniczne rozliczenie podatku - 91% wszystkich deklaracji PIT za 2020 rok złożonych w Wielkopolsce to e-PITy. Do naszych urzędów skarbowych wpłynęło ich w tym roku ponad 1,86 mln - informuje Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

- W powiecie jarocińskim złożono łącznie 39.980 zeznań PIT za 2020 rok, z czego aż 38.024 to PITy elektroniczne.

19,6 mln deklaracji podatkowych za 2020 r. złożono elektronicznie, z tego ponad połowę (10,1 mln) przez usługę Twój e-PIT. Tylko 2,1 mln zeznań rocznych zostało przesłanych w wersji papierowej.

W Wielkopolsce ponad 1,86 mln zeznań PIT wpłynęło do urzędów skarbowych elektronicznie.

W jaki sposób rozliczaliśmy się ze skarbówka w tym roku? Ciekawe dane z fiskusa. Pomaga usługa e-PIT

Usługa Twój e-PIT to praktyczna pomoc dla osób w każdym wieku. Najmłodszy podatnik, który rozliczył się przy jej pomocy, 30 kwietnia ukończył 18 lat, a najstarsza osoba, która skorzystała z tej usługi, miała 107 lat.

W usłudze Twój e-PIT zostały przygotowane zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Uwzględniono w nich między innymi ulgę na dzieci czy zwolnienie z PIT-u dla osób do 26. roku życia. Podatnicy mogli uzupełnić zeznania przygotowane dla nich przez KAS i dodać na przykład przysługujące im ulgi i odliczenia darowizn.

Osoby, których zeznanie zostało automatycznie zaakceptowane z upływem 30 kwietnia, a z ich PIT-u wynika konieczność dopłaty podatku, zostaną o tym poinformowane przez urząd skarbowy.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy