Reklama

Kolejne osiedle mieszkań czynszowych gotowe. Wkrótce wprowadzą się tam lokatorzy [ZDJĘIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejne osiedle mieszkań czynszowych gotowe. Wkrótce wprowadzą się tam lokatorzy.

W Potarzycy powstaje 78 mieszkań czynszowych. Do dyspozycji lokatorów będą dwu- i trzypokojowe lokale, o powierzchni 35 m2 lub 55 m2 wykończone „pod klucz”.

Budowa kolejnych mieszkań wpływa na rozwój miasta i gminy

Inwestycja jest kontynuacją programu budowy mieszkań czynszowych, realizowanego od kilku lat w gminie Jarocin. Do tej pory w jego ramach powstało 366 „czynszówek”, w których zamieszkało ponad 1100 mieszkańców, z tego ponad 400 dzieci w wieku szkolnym.

- Dzięki budowie mieszkań Jarocin wzbogacił się także o nowych mieszkańców i jest jednym z nielicznych miast w Wielkopolsce, w którym liczba mieszkańców rośnie - podkreśla burmistrz Adam Pawlicki.

Dodaje, że budowanych mieszkań w gminie Jarocin jest znacznie więcej, bo poza mieszkaniami czynszowymi, powstają także: deweloperskie, chronione i socjalne.

- Miasto i gmina rozwijają się między innymi dzięki budowie kolejnych mieszkań. Będziemy je budować, tak długo, jak długo będzie zapotrzebowanie. A ono cały czas jest, o czym świadczy zainteresowanie kolejnymi mieszkaniami budowanymi przez Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - podkreśla włodarz gminy.

Lokatorzy powinni dostać mieszkania na początku marca

Wraz z nowym osiedlem Potarzycy, wybudowana zostanie także droga, ciąg pieszo-rowerowy, wykonane odwodnienie, oświetlenie LED i miejsca parkingowe. Na budowę drogi gmina pozyskała 1.805 tys. zł w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu #PolskiŁad.

Koszt budowy osiedla w Potarzycy to ok. 14,2 mln zł, z czego ok. 2,5 mln zł stanowi tak zwany „grant” przyznany przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który gmina Jarocin pozyskała w ramach programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa z Funduszu Dopłat oraz ok. 1,4 mln zł stanowi wsparcie ze środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Pozostałe środki na realizację inwestycji będą pochodziły z preferencyjnej pożyczki, udzielonej przez BGK. Wykonawcą inwestycji jest lokalna firma INVESTIC Sp. z o.o. z Goliny.

Mieszkania w Potarzycy powinny zostać oddane do użytku na początku marca. Lokatorzy będą mogli się do nich od razu wprowadzić. Do ich dyspozycji będą dwu- i trzypokojowe lokale, o powierzchni 35 m2 lub 55 m2. Budynki realizowane są według podobnego projektu, jak poprzednie.

Różnica jest między innymi taka, że lokale na parterze będą miały zabudowane tarasy. Wykonana zostanie także instalacja fotowoltaiczna na cele administracyjne, aby obniżyć koszty energii elektrycznej w częściach wspólnych budynków.  

Wnioski na mieszkania w Potarzycy można jeszcze składać. W planach kolejne lokalizacje

Burmistrz Adam Pawlicki zaznacza, że inwestycja w mieszkania czynszowe w Potarzycy to kolejny etap planu na polepszanie warunków życia mieszkańców.

- Tutaj najemcy, oprócz atrakcyjnych mieszkań, będą mieli do dyspozycji, w bliskiej odległości, świetnie wyposażoną szkołę, jedyną w Polsce z planetarium. W sąsiedztwie działają duże zakłady. Mieszkańcy, nie tylko Potarzycy, ale całej gminy, będą mogli też korzystać z udogodnień, które realizujemy w Jarocinie - stolicy gminy. Rozwój mieszkalnictwa, którego doświadczamy w gminie od lat, wpływa też na rozwój handlu i usług. Dzięki temu na zakupy nie trzeba już jeździć do marketu, który znajduje się w ościennej miejscowości czy do Poznania bądź Kalisza. Warto swoje przyszłe życie lokować w gminie Jarocin, która jest dobrym miejscem do osiedlenia się, ponieważ swoim mieszkańcom daje wszystko to, czego wiele innych samorządów nie jest w stanie zagwarantować - stwierdza włodarz gminy. 

W planach samorządu są już następne lokalizacje osiedli mieszkań czynszowych - w Witaszycach, Mieszkowie i Roszkowie.

Wnioski o przydział mieszkania w Potarzycy można jeszcze składać. Są one dostępne są na stronie: jtbs.com.pl

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy