Reklama

Przedsiębiorcy rozliczą podatek w jednym miejscu

Opublikowano: 18 stycznia 2016 11:46
Autor: Anna Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Od 1 stycznia zmieniła się właściwość urzędów skarbowych w zakresie podatku VAT. Rozliczany jest on w tym samym urzędzie skarbowym, co podatek dochodowy.

Co ważne, nowe regulacje nie wymagają od podatników składania jakichkolwiek aktualizacji danych lub oświadczeń. Wprowadzona zmiana następuje bowiem z urzędu. Dotychczas o urzędzie, w którym przedsiębiorca płacił podatek dochodowy decydował adres zamieszkania lub siedziba firmy, natomiast urząd, w którym regulował on podatek VAT określało miejsce prowadzenia działalności.

Od nowego roku deklaracje, informacje podsumowujące oraz korekty tych dokumentów, dotyczące okresu sprzed 1 stycznia 2016 r., należy składać już do nowego urzędu skarbowego. Natomiast postępowania i kontrole podatkowe, czynności sprawdzające oraz inne sprawy w zakresie podatku od towarów i usług, rozpoczęte i niezakończone do 1 stycznia, będą nadal prowadzone przez dotychczasowych naczelników urzędów skarbowych - właściwych przed nowym rokiem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.