Reklama

Tysiące wniosków o odroczenie składek ZUS. Są też z naszego terenu

Opublikowano: 1 kwietnia 2020 08:48
Autor: Anna Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło do tej pory prawie 20 tysięcy wniosków o odroczenie terminu płatności składek. Z tego około 2 tysiące złożyli przedsiębiorcy z Wielkopolski. Ile ich jest z naszego terenu?

 

 

Możliwość odroczenia oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty już zawartych układów ratalnych - to możliwości proponowane przedsiębiorcom w związku występowaniem w Polsce koronawirusa.

 

 

Właściciele firm mogą skorzystać z uproszczonego wniosku o odroczenie o trzy miesiące terminu płatności składek oraz zawieszenie spłaty należności objętych zawartymi wcześniej umowami.

 

 

Jest to jednostronicowy dokument, w którym przedsiębiorca wskazuje, jak koronawirus wpłynął na brak możliwości opłacenia przez niego należności - wyjaśnia prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

 

 

 

[TUTAJ możesz kupić "Gazetę Jarocińską" online, a w niej najnowsze informacje o życiu Ziemi Jarocińśkiej w trudnym czasie epidemii koronawirusa]

 

Każdy z przedsiębiorców powinien się zastanowić, z jakiej pomocy chce skorzystać w ramach tak zwanej tarczy antykryzysowej.

 

 

Daje ona jeszcze większe możliwości, między innymi chodzi o zwolnienie mikrofirm ze składek na ubezpieczenia społeczne. Do tego przedsiębiorcy zwolnieni będą z opłaty prolongacyjnej - wyjaśnia szefowa ZUS-u.

 

Uproszczony wniosek o odroczenie terminu płatności może być złożony poprzez PUE ZUS, wysłany pocztą lub wrzucony do specjalnych pojemników w terenowych placówkach zakładu.

 

[epidemia na naszym terenie - jak wygląda sytuacja - szczegóły TUTAJ]

 

Przedsiębiorca, który skorzysta z tej możliwości może liczyć na wstrzymanie postępowania egzekucyjnego oraz stosowania sankcji.

 

 

Zgodnie z przepisami odroczenie może dotyczyć składek na:

- ubezpieczenia społeczne,

- ubezpieczenie zdrowotne,

- Fundusz Pracy,

- Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych,

- Fundusz Emerytur Pomostowych.

 

 

Dotychczas do ZUS-u wpłynęło prawie 20 tysięcy wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek. W Wielkopolsce jest ich około 2 tysiące. Najwięcej na terenie I Oddziału ZUS w Poznaniu - 1.109, po 334 wnioski w II Oddziale ZUS w Poznaniu i Ostrowie Wielkopolskim (do tego oddziału należy teren powiatu jarocińskiego) oraz 147 w oddziale w Pile.

 

 

Najnowszy numer Gazety Jarocińskiej jest już dostępny w sklepach oraz do nabycia w internecie, a w nim - kliknij TUTAJ.

Każdy z nas może pomóc jarocińskiemu szpitalowi. Każda złotówka się liczy! Wystarczy kliknąć w zdjęcie. Nie zapomnij udostepnić zrzutki. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +1 / -0

    Uhu

    Dziwne gdyby z naszego terenu nie było...

  • rok temu | ocena +3 / -2

    ....

    kościołowi umorzyli składki ZUS a firmom nie, bo to nie firmy tworzą miejsca pracy, bo to nie oni z ambony nam mówią, że Pan miłuje Prawo i Sprawiedliwość.