Reklama

Kolejny łącznik drogowy w planach gminy Jarocin. Gdzie tym razem?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny łącznik drogowy w planach gminy Jarocin. Tym razem w Golinie.

Reklama

Budowę nowej drogi planuje jarociński magistrat. Ma ona powstać w Golinie i prowadzić do terenów inwestycyjnych.

Golina to miejscowość, którą upodobały sobie duże firmy na miejsce swojej działalności. Ma to niewątpliwie związek z terenami inwestycyjnymi, które gmina wyznaczyła właśnie w Golinie.

Tym sposobem w tej miejscowości powstały między innymi dwie duże ubojnie. I to do tych zakładów kierowany jest ruch ciężkich samochodów jedną z głównych ulic Goliny - ulicą Dworcową.

Kolejny łącznik drogowy w planach gminy Jarocin. Wnioskowali o niego mieszkańcy

Wiązało się to z wieloma utrudnieniami dla mieszkańców. Składali oni do jarocińskiego urzędu miejskiego petycję o odciążenie ulicy Dworcowej. Interpelację do burmistrza Adama Pawlickiego w tej sprawie składali także miejscy radni, między innymi Marcin Półrolniczak, który mieszka w Golinie.

Wszystkie te głosy goliniaków przyniosły skutek. Sytuacja ma się bowiem wkrótce zmienić. Gmina Jarocin zapowiedziała budowę nowej drogi do terenów inwestycyjnych. Ma ona stanowić alternatywę do przejazdu ulicą Dworcową i będzie przebiegała od ulicy Asfaltowej do drogi na Obrę.

- To najkorzystniejsze rozwiązanie. W ten sposób można odciążyć mieszkańców od tego uciążliwego transportu ciężarowego - stwierdza burmistrz Adam Pawlicki. 

Kolejny łącznik drogowy w planach gminy Jarocin. Realizacja zależy jednak od dofinansowania

Inwestycja jest na etapie przygotowawczym. Gmina czeka na wydanie przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie pozwolenia na budowę drogi. Po jego uzyskaniu gmina założy wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Jeśli dotacja zostanie przyznana, budowa nowej drogi powinna się rozpocząć w 2022 roku.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy