Reklama

Reklama

Biblioteka Miasta i Gminy Jarocin nie tylko dla mieszkańców gminy Jarocin

Opublikowano: sob, 17 kwi 2021 08:00
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe Jarocin

Biblioteka Miasta i Gminy Jarocin nie tylko dla mieszkańców gminy Jarocin - Zdjęcie główne

Biblioteka Miasta i Gminy Jarocin nie tylko dla mieszkańców gminy Jarocin | foto Starostwo Powiatowe Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biblioteka Miasta i Gminy Jarocin nie tylko dla mieszkańców gminy Jarocin. Niewielu o tym wie, że z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin mogą korzystać mieszkańcy całego powiatu.

Reklama

Jarocińska biblioteka publiczna może poszczycić się wieloma sukcesami. Cały czas podnosi poziom swoich usług, proponując jednocześnie czytelnikom udział w wielu nowatorskich przedsięwzięciach.

Biblioteka Miasta i Gminy Jarocin nie tylko dla mieszkańców gminy Jarocin. Jest porozumienie

Niewielu chyba wie, że z oferty biblioteki mogą korzystać nie tylko mieszkańcy gminy Jarocin, ale pozostałych gmin powiatu jarocińskiego - Kotlina, Jaraczewa i Żerkowa.

Starostwo Powiatowe w Jarocinie zawarło bowiem kolejne porozumienie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin, dzięki któremu pełni ona również funkcję powiatowej biblioteki publicznej.

Zawarta umowa zapewnia wszystkim mieszkańcom powiatu jarocińskiego możliwość korzystania z usług i zbiorów biblioteki.

Biblioteka Miasta i Gminy Jarocin nie tylko dla mieszkańców gminy Jarocin. Powiat utrzymuje 2 pracowników

Okazuje się, że dotacje są przekazywane każdego roku od wielu lat. W 2021 roku kwota dofinansowania wynosi 130 tysięcy złotych.

Z tych pieniędzy w bibliotece opłacane jest między innymi wynagrodzenie 2 etatowych pracowników, wydatki związane między innymi z uzupełnieniem zbiorów bibliotecznych, zakupem niezbędnego sprzętu oraz regionalnych materiałów informacyjnych.

Dotacja pokrywa również część kosztów szkoleń pracowników oraz wydatków na innych kosztów, takich jak czynsz czy opłaty za media.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.