Reklama

Sukces jarocińskiej biblioteki. Zapowiada się dobra zabawa

Opublikowano:
Autor:

Sukces jarocińskiej biblioteki. Zapowiada się dobra zabawa  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Złożyli 5 wniosków do ministerstwa. Wszystkie zostały docenione. Dzięki temu Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jarocinie otrzymała łącznie 111 tys. zł na swoje działania kulturalno-edukacyjne. Co zatem szykują dla nas bibliotekarki?

 

- To największy sukces jarocińskiej biblioteki w ciągu 10 lat ubiegania się o środki zewnętrzne na podobne inicjatywy - podkreślają bibliotekarki. Jakie plany biblioteki zostaną dzięki tym pieniądzom zrealizowane?

 

Otóż po trzyletniej przerwie do 8 filii bibliotecznych będą mogli przyjechać na spotkania autorskie i warsztaty twórcy książek dla dzieci. Zaplanowano też bajkowe święto w Jarocinie, którego gośćmi specjalnymi będą Katarzyna Stoparczyk (dziennikarka programu 3 PR - przyp. red.) oraz muzycy z zespołu Jerz Igor.

 

Poza tym dzięki dotacji po raz trzeci młodzież w ramach „Legendoczytacze na szlaku” wezmą na warsztat lokalne legendy i ważne miejsca, tworząc karty opowieści do teatrzyku kamishibai (obrazkowy teatrzyk z papieru - przyp. red.) i sentymentalnych map swoich miejscowości.

 

Ciekawie zapowiada się też projekt „Łowcy cytatów”. Będzie to okazja do spotkania z youtuberką i zapoznania się z kreatywnym tworzeniem haseł „loesje” (plakaty, warsztaty, kreatywne pisanie, murale, street art - przyp. red.). W ramach przedsięwzięcia powstaną literackie szablony z cytatami, zwiastuny książek w iście hollywoodzkim stylu i pokaz multimedialny na fasadzie nowej biblioteki na jarocińskim Rynku.

 

Dla rodzin z kolei, bibliotekarki przygotowały podróżniczy weekend „Na walizkach - podróże małe i duże” ze sporą liczbą warsztatów i spotkań z podróżnikami oraz autorami książek podróżniczych, czy blogerami. Zaplanowano też wystawy i pokazy niezwykłych zdjęć.

 

Będzie też coś dla samych bibliotekarzy. - „Bibliotekarze w akcji” to cykl szkoleń, dzięki którym oferta jarocińskiej biblioteki stanie się jeszcze lepsza. Planujemy też odwiedziny na Warszawskich Targach Książki. Pomogą nam one w wzbogaceniu naszej ofertę książek i zdobyciu kontaktów do pisarzy, których potem będziemy mogli gościć na spotkaniach autorskich - podkreśla Agnieszka Borkiewicz, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin.

 

 

- To będzie bardzo intensywny rok, pełen wyzwań i ciekawych spotkań, których już nie możemy się doczekać. Mamy nadzieję, że projekty zadowolą naszych czytelników i uczestników. I, że wszyscy będziemy się doskonale bawić podczas tych wydarzeń - zapewnia szefowa biblioteki.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE