Reklama

Jarocin. Szkoła i przedszkole w Roszkowie mają nowy organ prowadzący

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum GJ

Jarocin. Szkoła i przedszkole w Roszkowie mają nowy organ prowadzący - Zdjęcie główne

Jarocin. Szkoła i przedszkole w Roszkowie mają nowy organ prowadzący | foto Archiwum GJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Szkoła i przedszkole w Roszkowie mają nowy organ prowadzący. Burmistrz Jarocina dokonał wyboru.

Reklama

Komisja konkursowa zarekomendowała burmistrzowi Jarocina dwie oferty. Spośród nich Adam Pawlicki miał wybrać podmiot, który będzie prowadził Zespół Szkolno-Przedszkolny w Roszkowie. Ich ocena dokonana przez komisję różniła się zaledwie 0,29 punktu.

Jarocin. Szkoła i przedszkole w Roszkowie mają nowy organ prowadzący. Najlepiej, gdyby tę szkołę wziął ktoś trzeci

Placówka w Roszkowie była jedyną na terenie gminy niepubliczną jednostką oświatową zarządzaną jednoosobowo przez osobę fizyczną - Maciej Mazurek jest jednocześnie organem prowadzącym i dyrektorem.

W szkole od kilku lat narastał konflikt między dyrektorem a częścią nauczycieli i rodziców. Ci ostatni twierdzą, że dyrektor źle zarządza finansami placówki. On z kolei tłumaczy się małą liczbą uczniów i niechęcią rządzących do szkół niepublicznych.     

W tych okolicznościach burmistrz zdecydował o ogłoszeniu konkursu na prowadzącego placówkę w Roszkowie.

W tej sytuacji dyrektor Maciej Mazurek dostał 3-miesięczne wypowiedzenie użyczenia części budynku w Roszkowie, w której mieści się szkoła i przedszkole, a której właścicielem jest gmina Jarocin. Termin upływa z końcem czerwca. Wypowiedzenia otrzymali również wszyscy pracownicy szkoły. Placówka cały czas jednak funkcjonuje normalnie.

Jarocin. Szkoła i przedszkole w Roszkowie mają nowy organ prowadzący. Dwie oferty uzyskały najwyższą ocenę

Do Urzędu Miejskiego w Jarocinie w wyznaczonym terminie wpłynęły cztery oferty na prowadzenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Roszkowie. Złożyły je między innymi dwa stowarzyszenia: „Nasza przyszłość” - nowy podmiot utworzony przez część rodziców i nauczycieli szkoły w Roszkowie oraz „Rodzina-Szkoła-Gmina”, które kieruje schroniskiem działającym przy roszkowskiej placówce.

Oprócz tego swoją propozycję przedłożyły dwie osoby fizyczne: Jakub Tylman, doradca metodyczny oraz Marcin Jędroszkowiak, dyrektor szkoły w Lubiniu (pow. kościański). Czwarta oferta została złożona przez jarocińskąFundację Rozwoju Południowej Wielkopolski.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom do konkursu nie zgłosił się dotychczasowy dyrektor Maciej Mazurek.

Komisja konkursowa dokonała oceny merytorycznej przedłożonych dokumentów. Każdy z podmiotów mógł otrzymać maksymalnie 135 punktów. Najniższą ocenę - 97,86 punktów, otrzymało Stowarzyszenie Edukacyjne „Nasza przyszłość” . Oferta Stowarzyszenia „Rodzina-Szkoła-Gmina” uzyskała 114,86 punktów. Dwie pozostałe propozycje: Jakuba Tylmana i  Marcina Jędroszkowiaka oraz Fundacji Rozwoju Południowej Wielkopolski zostały zaopiniowane na podobnym poziomie. Pierwsza uzyskała 122 punkty, a druga - 121,71.

Jarocin. Szkoła i przedszkole w Roszkowie mają nowy organ prowadzący. Fundacja będzie debiutowała w tej roli

Ze względu na to, że różnica w ocenie wyniosła zaledwie 0,29 punktu, komisja rekomendowała burmistrzowi Jarocina, który miał dokonać ostatecznego wyboru, obie oferty: Jakuba Tylmana i  Marcin Jędroszkowiaka oraz Fundacji Rozwoju Południowej Wielkopolski.

Adam Pawlicki na podjęcie decyzji dawał sobie czas do połowy czerwca.

Dlatego w poniedzialek - 14 czerwca, w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Jarocin pojawiło się rozporządzenie w sprawie wyboru organu prowadzącego Zespół Szkolno-Przedszkolny w Roszkowie.

Została nim Fundacja Rozwoju Południowej Wielkopolski. Prezesem fundacji jest Marcin Jantas, były prezes gminnej spółki Jarocin Sport, a obecnie prezes spółki Energia Jarocin. Podmiot nigdy wcześniej nie prowadził placówki oświatowej.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że dyrektorem szkoły może być Tomasz Kosiński, były dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie.

Oferty na prowadzenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Roszkowie oceniała komisja w składzie:

Mariusz Gryska - sekretarz gminy Jarocin - przewodniczący komisji
oraz członkowie:
Katarzyna Świderska - p.o. dyrektora wydziału oświaty i kultury Urzędu Miejskiego w Jarocinie,
Marek Tobolski - przewodniczący komisji oświaty, kultury i spraw społecznych Rady Miejskiej w Jarocinie,
Janina Nicke - sołtys Roszkowa,
Karolina Wielińska-Kuś - radna Rady Miejskiej w Jarocinie,
Dorota Czechak - radna Rady Miejskiej w Jarocinie,
Kamila Mocek - inspektor wydziału oświaty i kultury Urzędu Miejskiego w Jarocinie.


Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy