Reklama

Jarocin. Kolejne przetasowania wśród prezesów gminnych spółek

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Jarocin

Jarocin. Kolejne przetasowania wśród prezesów gminnych spółek - Zdjęcie główne

Jarocin. Kolejne przetasowania wśród prezesów gminnych spółek | foto UM Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Kolejne przetasowania wśród prezesów gminnych spółek. Marcin Jantas nie jest już szefem Jarocin Sport a Marcin Leśniak - spółki Energia Jarocin. Co teraz będą robili obaj panowie i kto ich zastąpi?

Reklama

Na kluczowych stanowiska w jarocińskich spółkach gminnych co jakiś czas następują zmiany i przetasowania, bo jak twierdzi burmistrz Jarocina Adam Pawlicki:

„W tej dziedzinie jedyną stałą są zmiany.”

W związku z tym z takimi dużymi zmianami mamy do czynienia co jakiś czas.

Jarocin. Kolejne przetasowania wśród prezesów gminnych spółek. Pierwsze tak poważne były 4 lata temu

I tak w 2017 roku Przemysław Musielak został odwołany ze stanowiska prezesa spółki Jarocin Sport i objął funkcję szefa Jarocińskich Linii Autobusowych.

Prezesem Jarocin Sport został - odwołany wcześniej z funkcji prezesa szpitala - Marcin Jantas. Tym samym Jantas wrócił „na stare śmieci”, ponieważ wcześniej szefował w Jarocin Sport.

Z kolei Maciej Zegar, który do tej pory był prezesem JLA, został szefem siostrzanej spółki Trans Pegaz.

Jarocin. Kolejne przetasowania wśród prezesów gminnych spółek. Wcześniej powołani zostali podwójni prezesi

Sytuacja powtórzyła się dwa lata później - w lutym 2019 roku, kiedy po raz pierwszy powołani zostali podwójni prezesi.

Przemysława Musielaka odwołano z funkcji prezesa Jarocińskich Linii Autobusowych a jego miejsce zajął Maciej Zegar, który nadal kieruje spółką Trans Pegaz. 

Zmienił się także prezes Energii Jarocin. Po odwołaniu Wojciecha Wiszniewskiego jego miejsce zajął Marcin Leśniak, który jednocześnie kieruje Zakładem Usług Komunalny.

Jarocin. Kolejne przetasowania wśród prezesów gminnych spółek. Podwójny prezes na pół roku a może dłużej

Kolejnym podwójnym prezesem na początku tego roku został Jerzy Wolski, który będąc prezesem Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego został - po odwołaniu Remigiusza Nowojewskiego - powołany na szefa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Co prawda tylko tymczasowo - na pół roku, ale burmistrz Adam Pawlicki nie wyklucza przedłużenia tego czasu o kolejne trzy miesiące.

Jarocin. Kolejne przetasowania wśród prezesów gminnych spółek. Znaczenie miało wykształcenie prezesa

Teraz mamy do czynienia z następnymi zmianami. Otóż Marcin Jantas nie jest już prezesem Jarocin Sport. Został odwołany i w poniedziałek - 10 maja, będzie powołany na szefa spółki Energia Jarocin, gdzie wcześniej był prokurentem. Z kolei Marcin Leśniak, który do tej pory kierował tą spółką, pozostał prezesem ZUK-u.

Burmistrz Adam Pawlicki tak tłumaczy te ostatnie przetasowania:

- Długofalowo przyszłością dla Jarocina jest przemysł energetyczny i produkcja energii. Marcin Jantas od wielu lat ze mną współpracuje. Jest dobrym prezesem. Umie rozwiązywać problemy i realizować nowe wyzwania, a takim wyzwaniem jest przemysł energetyczny. Chciałem tez wykorzystać jego wykształcenie - Marcin jest energetykiem.

Nowym prezesem Jarocin Sport został jej dotychczasowy wiceprezes Robert Adamczyk.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy