Reklama

Jarocin. Spółka ZGO - WCR podpisała umowę, która umożliwia kolejną rozbudowę zakładu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Spółka ZGO - WCR podpisała umowę, która umożliwia kolejną rozbudowę zakładu.

Reklama

Jarocińska spółka ZGO - Wielkopolskie Centrum Recyklingu planuje kolejną rozbudowę za blisko 100 mln zł. Zakład zamierza dzięki temu odzyskiwać większą ilość energii z bioodpadów.

- Podpisaliśmy bardzo ważną umowę na dofinansowanie rozbudowy naszej instalacji. Skala inwestycji jest ogromna, bo wynosi blisko 100 mln zł - informuje Witosław Gibasiewicz, prezes spółki ZGO-WCR.

Jarocin. Spółka ZGO - WCR podpisała umowę, która umożliwia kolejną rozbudowę zakładu. Inwestycja posłuży 22 wielkopolskim gminom  

Finansowanie przedsięwzięcia zabezpieczone zostało dzięki pozyskaniu przez spółkę około 38-milionowej dotacji pochodzącej z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dodatkowo NFOŚiGW przyznał pożyczkę w wysokości ponad 22 mln zł. Pozostałą kwotę - blisko 40 mln zł stanowić będą środki własne spółki.

- Cieszę się, że to, co robimy dla ekologii doceniają specjaliści z branżowych instytucji. Ich wsparcie pozwala nam zamieniać ambitne plany w realne inwestycje, które służą mieszkańcom 22 wielkopolskich gmin - podkreśla szef ZGO-WCR.

Jarocin. Spółka ZGO - WCR podpisała umowę, która umożliwia kolejną rozbudowę zakładu. Co zostanie zrobione? 

W ramach rozbudowy zakład wzbogaci się o drugi fermenter do przetwarzania odpadów biodegradowalnych. Powstanie też nowy agregat kogeneracyjny. Modernizacji i rozbudowie poddana zostanie stacja transformatorowa. Inwestycja obejmie budowę placu do przerobu odpadów budowlanych, wydzielenie boksów magazynowych i zakup sprzętu mobilnego.

Rozbudowana zostanie instalacja do kompostownia bioodpadów, stanowiących odpady komunalne oraz innych odpadów ulegających biodegradacji. W planach jest również powiększenie kompostowni odpadów oraz placów kompostowych.

Jarocin. Spółka ZGO - WCR podpisała umowę, która umożliwia kolejną rozbudowę zakładu. Prace powinny potrwać do końca 2022 roku  

- W związku ze zwiększającym się strumieniem odpadów biodegradowalnych, inwestowanie w infrastrukturę niezbędną do prawidłowego przetwarzania tego typu odpadów jest nie tylko racjonalne, ale wręcz konieczne - podkreśla Witosław Gibasiewicz.

Z danych spółki wynika, że w ubiegłym roku spółka wyprodukowała z kogeneracji 3.759 MWh energii elektrycznej.

Rozbudowa instalacji ZGO-WCR już się rozpoczęła i zgodnie z umową o dofinansowanie powinna potrwać do końca 2022 roku.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy