Reklama

Specjalny - czterdziestometrowy transport przywiózł sito do ZGO Jarocin

Opublikowano: sob, 13 lut 2021 13:00
Autor: | Zdjęcie: ZGO-WCR Jarocin

Specjalny - czterdziestometrowy transport przywiózł sito do ZGO Jarocin  - Zdjęcie główne

Specjalny - czterdziestometrowy transport przywiózł sito do ZGO Jarocin | foto ZGO-WCR Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogromne sito bębnowe ważące 38 ton zostało dostarczone specjalistycznym 40-metrowym transportem do Jarocina. Urządzenie potrzebne jest do modernizowanej sortowni odpadów w Zakładzie Gospodarki Odpadami. Ile będzie kosztowała i na czy polegała rozbudowa?

Reklama

 

Prace związane z kolejną modernizacją sortowni ZGO-Wielkopolskiego Centrum Recyklingu w Jarocinie już się rozpoczęły. Najnowsza inwestycja będzie kosztowała ponad 5 milionów złotych i podzielona została na trzy etapy. Na początek zamontowane zostanie ogromne sito bębnowe.   

 


Specjalny transport przywiózł sito bębnowe do ZGO Jarocin

 

Pierwszy etap modernizacji rozpoczął się od zakupu drugiego sita bębnowego, które umożliwi pracę sortowni w czterech trybach. Pozwoli to na zwiększenie przepustowości oraz niezawodności linii.

 

 

Sito o średnicy 3,6 metrów ma aż 16,5 metrów długości. Ogromne urządzenie, ważące 38 ton zostało dostarczone specjalistycznym 40-metrowym transportem. Przewiezienie zajęło 48 godzin.

 

Poza montażem sita, w pierwszym etapie inwestycji przebudowana zostanie także nawa nadawcza oraz zamontowane będą nowe taśmociągi. Ten etap modernizacji będzie kosztował ponad 2,8 milionów.

 

W drugim etapie inwestycji zmodernizowana zostanie linia biologiczna do separacji odpadów biodegradowalnych znajdujących się w odpadach komunalnych. W trzecim etapie zamontowana będzie dodatkowa brama w hali nadawy.

 

 

Specjalny - 40-metrowy transport przywiózł sito do Jarocina

 

Zaprojektowane zostaną również: nowa kabina wstępna na taśmociągu podającym oraz bramy na odbiorze z tej kabiny na bocznej ścianie sortowni. Finalny etap obejmie także zaprojektowanie wyjścia z nowego sita na zewnątrz hali do kontenera zewnętrznego. 

 

 

W komunikacie na temat inwestycji czytamy:

 

„Zadanie, które realizuje firma Eggersmann Anlagenbau GmbH w znacznym stopniu usprawni gospodarkę odpadami na terenie Jarocina oraz okolicznych gmin. Prawidłowo prowadzona selektywna zbiórka oraz późniejsze sortowanie zebranych odpadów pozwala na wykorzystanie surowców wtórnych, w związku z czym, zmaleje ilość odpadów deponowanych w środowisku.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy