Reklama

Jarocin. Nie tylko kierowcy narzekają na zmianę organizacji ruchu w rejonie targowiska [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Nie tylko kierowcy narzekają na zmianę organizacji ruchu w rejonie targowiska. Mieszkańcy tego rejonu miasta też.

Reklama

W centrum Jarocina wprowadzono kolejną zmianę organizacji ruchu. Tym razem zamknięta została ul. Poznańska na skrzyżowaniu z al. Niepodległości.

Jest to związane z prowadzoną w śródmieściu wymianą sieci podziemnych. Na zamkniętym odcinku ulicy zostanie zbudowany zbiornik retencyjny, w którym będą gromadzone wody opadowe i następnie odprowadzane do Lipinki.

Pierwszy taki zbiornik powstał w płycie rynku, drugi w ulicy Wolności. Ten budowany na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z al. Niepodległości będzie miał 140 m3 pojemności.

- Na tym etapie prac to jest ostatni zbiornik, którego budowę nam zlecono - mówi Mariusz Dziatkiewicz, kierownik budowy.

Jarocin. Nie tylko kierowcy narzekają na zmianę organizacji ruchu w rejonie targowiska. Policja na skrzyżowaniu

Zamknięcie ulicy Poznańskiej może potrwać nawet do połowy sierpnia. W związku z tą sytuacją wyznaczony został objazd ulicą Moniuszki. Niemal natychmiast wywołał on korki i chaos na skrzyżowaniu Moniuszki z aleją Niepodległości.

Do opanowania ruchu wezwano funkcjonariuszy policji. Z racji tak długiego okresu prac i stałego objazdu ulicą Moniuszki postanowiono wprowadzić ponownie sygnalizację świetlną. Ma ona pomóc w usprawnieniu ruchu.

Blokada na ulicy Poznańskiej spowodowała również utrudnienia w dojeździe do miejskiego targowiska. Dlatego we wtorek i piątek tam też droga się korkuje.

Jarocin. Nie tylko kierowcy narzekają na zmianę organizacji ruchu w rejonie targowiska, mieszkańcy osiedla także

Niemałe zamieszanie panuje także na osiedlu Kasztanowa, gdzie kierowcy krążą między blokami.

Tak to opisuje jeden z mieszkańców:

„Zamknięty został przejazd Kasztanową i Do Zdroju bez jakiejkolwiek zapowiedzi. Dojazd jest tylko dla mieszkańców, ale kierowcy jadący ulicą Poznańską mają nakaz skrętu w Kasztanową, po czym na wysoki targowiska jest blokada ze znakiem, że przejazd tylko dla mieszkańców”

Zdaniem mężczyzny „większość nie potrafi się odnaleźć i jedzie dalej do końca ślepej Kasztanowej”.

„Na końcu skręcają w drogę, która należy do naszej wspólnoty mieszkaniowej. Sami ją corocznie równamy, wałujemy, a teraz po 4 dniach tranzytu mamy mega dziury”.

Jarocin. Nie tylko kierowcy narzekają na zmianę organizacji ruchu w rejonie targowiska. Kierowcy skracają sobie drogę

Zdaniem Elżbiety Kostki, dyrektora projektu PWiK-u, gminnej spółki, która prowadzi inwestycję na ul. Poznańskiej, sytuacja wygląda nieco inaczej.

- Jest zakaz wjazdu na ulicę Kasztanową od strony Poznańskiej. Jednak kierowcy, którzy znają ten rejon miasta, nie czytają tego znaku, wiedzą, że jest przejazd między blokami i garażami. W związku z tym nie jadą objazdem przez ulicę Żerkowską tylko korzystają z tej drogi wewnętrznej - uważa Elżbieta Kostka.

I dodaje:

- Byłam tam sprawdzić, jak to wygląda. Jedyne, co mogłam obiecać tym mieszkańcom to, to, że po zakończeniu prac, wyrównamy im tę drogę.  

 

Co sądzicie o zmianach organizacji ruchu w Jarocinie, czy Waszym zdaniem są nieuniknione przy realizacji tak dużych inwestycji i są dobrze przygotowane, czy raczej można było problem ruchu w centrum rozwiązać inaczej?

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy