Reklama

Co to za konstrukcja na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Kasztanowej w Jarocinie? Brama na Boże Ciało? Łuk? Znamy odpowiedź

Opublikowano: wt, 25 maj 2021 11:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Kasztanowej pojawiła się dziwna konstrukcja. Dowiedzieliśmy się, w jakim celu powstała.

Reklama

Od poranka we wtorek 25 maja mieszkańcom Jarocina towarzyszy dziwna konstrukcja, która została umieszczona na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Kasztanowej. Postanowiliśmy sprawdzić, do czego tak naprawdę służy.

Pojawiały się różne teorie. Jedni myśleli, że jest to początek kolejnego etapu rewitalizacji Jarocina. Inni zastanawiali się, czy to nie kolejny łuk triumfalny, podobny do tych, które budowano w starożytnym Rzymie, między innymi za czasów Juliusza Cezara. Jeszcze ktoś sugerował, że może to być brama, która towarzyszy obchodom św. Bożego Ciała.  

Okazuje się jednak, że żadna z teorii nie jest prawdziwa, gdyż sprawcą całego zamieszania jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie.

- W poniedziałek 24 maja rozpoczęliśmy drugi etap renowacji kanałów od ulicy Świętego Ducha do ulicy Kasztanowej. W tym miejscu znajduje się stary, poniemiecki kanał, który odbiera ścieki z południowej części Gminy Jarocin. Renowacja jest prowadzona metodą bezwykopową. W związku z tym musieliśmy postawić tę konstrukcję, którą widzą mieszkańcy. Jest  ona tymczasowym kolektorem, ponieważ kolektor kanału jest cały czas czynny, a my nie możemy prowadzić prac na otwarty kolektorze. Dzięki widocznej konstrukcji będziemy mogli prowadzić spokojnie prace renowacyjne, a jednocześnie wyłapiemy wszystkie ścieki od studni na ulicy Świętego Ducha do studni, która jest zlokalizowana na parkingu koło Biedronki na ulicy Poznańskiej - mówi Elżbieta Kostka z PWiK Jarocin.

Wspomniana inwestycja będzie realizowana do soboty 5 czerwca. Spowdouje ona dodatkowe utrudnienia w ruchu na ulicy Kasztanowej, które i tak już są duże, o czym mówili mieszkańcy w sondzie. Inwestycje przeprowadza firma Aarsleff. 

Urząd Miejski w Jarocinie informuje. 

Nad ulicą Kasztanową, na specjalnej konstrukcji podwieszony został tymczasowy rurociąg. Zapewnia on ciągły przepływ ścieków do oczyszczalni w Cielczy, przy jednoczesnej modernizacji kanału ściekowego, który biegnie ul. Poznańską w Jarocinie.

 Kanał w ul. Poznańskiej został wykonany z rur betonowych. Ze względu na ilość odprowadzanych nim ścieków, jest jednym ze strategicznych składników miejskiej sieci kanalizacyjnej. Niestety posiada wiele przesunięć i jest nieszczelny na złączach. Uszkodzenia te mogą powodować niepożądane przenikanie ścieków do gruntu. Rozpoczęta wczoraj na zlecenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie modernizacja kanału zdecydowanie wpłynie na uszczelnienie sieci.

By inwestycja, w jak najmniejszym stopniu utrudniała ruch w mieście, realizowana jest metodą bezwykopową z użyciem termoutwardzalnego rękawa szklanego z zastosowaniem żywic epoksydowych. Wykonawcą prac jest warszawska firma Aarsleff Sp. z o.o. Roboty, które będą realizowane w ul. Poznańskiej, na odcinku od ul. Św. Ducha do ul. Kasztanowej, mają zakończyć się do 5 czerwca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy