Reklama

Olbrzymi zbiornik trafi pod płytę rynku w Jarocinie. Właśnie rusza budowa

Opublikowano:
Autor:

Olbrzymi zbiornik trafi pod płytę rynku w Jarocinie. Właśnie rusza budowa  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W poniedziałek zacznie się budowa zbiornika retencyjnego wód opadowych na jarocińskim rynku. Inwestycja, podzielona na dwa etapy, potrwa do połowy marca. Dużo trudniej będzie w tym czasie znaleźć tam miejsca do parkowania. Ograniczona zostanie też dopuszczalna masa wjeżdżających pojazdów.

 

 

 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie realizuje w centrum miasta prace modernizacyjne związane z projektem „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”. W harmonogramie robót przyszedł czas na wykonanie zbiornika wód opadowych na rynku. Zgromadzone przy ratuszu ogromne rury zostaną zakopane pod ziemię.

 

[O wymianie starych rur gazowych czytaj tutaj]

 

W pierwszym etapie, który potrwa do połowy grudnia, prace będą prowadzone w południowej części rynku pomiędzy ulicami Śródmiejską i Krótką. Pomimo wykonywanych robót cały czas ma być zapewniony przejazd do ul. Śródmiejskiej. Wjeżdżając na rynek ul. Mickiewicza, trzeba będzie skręcić w lewo, a następnie przed kościołem św. Marcina - w prawo i poruszając się w linii prostej dotrzeć do ul. Śródmiejskiej. W związku z taką organizacją ruchu zlikwidowana zostanie część miejsc parkingowych na rynku od strony ratusza. Pozostaną tylko te przy chodniku.

 

 

 

Drugi etap inwestycji zaplanowano od początku nowego roku. Wówczas będzie wykonywana część zbiornika od strony ul. św. Ducha. Zmieni się wtedy trasa dojazdu do ul. Śródmiejskiej. Po rynku będą mogły poruszać się tylko pojazdy o masie do 12 t.

 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie przeprasza za utrudnienia!

Tekst partnera: Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE