Reklama

Będzie zmiana na skrzyżowaniu Żerkowskiej i Maratońskiej w Jarocinie. Zamontują światła ostrzegawcze [AKTUALIZACJA, SONDA]

Opublikowano:
Autor:

Będzie zmiana na skrzyżowaniu Żerkowskiej i Maratońskiej w Jarocinie. Zamontują światła ostrzegawcze [AKTUALIZACJA, SONDA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Skrzyżowanie ulic Żerkowskiej i Maratońskiej w Jarocinie stało się ostatnio jedną z istotniejszych krzyżówek w mieście. Tam został skierowany ruch z dawnej "jedenastki", gdzie budowane są dwa ronda.

 

Okazało się, że przy tym nasileniu ruchu, krzyżówka jest bardzo kolizyjna. To ma się zmienić w najbliższym czasie.

 

Przez skrzyżowanie ulic Żerkowskiej i Maratońskiej wyznaczony został objazd w związku z budową rond na odcinku ulic Wojska Polskiego i Poznańskiej w centrum Jarocina [więcej szczegółów na ten temat znajdziesz TUTAJ].

 

Nagromadzenie pojazdów i nieuwaga kierowców spowodowały, że w tym miejscu zdarzyło się już kilka kolizji [o tym pisaliśmy także TUTAJ].

 

Aby temu zaradzić, początkowo zapowiadano montaż tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Później okazało się jednak, że jest to bardzo trudne technicznie [o tym więcej przeczytasz TUTAJ].

 

Dlatego nastąpiła zmiana i na skrzyżowaniu postawione zostaną światła ostrzegawcze.

 

Nastąpi to jutro, w piątek - 23 października.

 

- Po uzgodnieniu z policją przy wyjeździe z ulicy Maratońskiej na Żerkowską z obu stron zamontowane zostaną pomarańczowe, pulsujące światła ostrzegawcze. Poza tym wprowadzimy znak stopu, poziome oznakowanie w formie linii stopu oraz zakaz zatrzymywania się na odcinkach Maratońskiej i Żerkowskiej na odcinkach przy skrzyżowaniu - wyjaśnia Sebastian Walczak, dyrektor Wydziału Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Jarocinie.

 

 

[AKTUALIZACJA - 26 października, godz. 11.00]

 

Okazuje się, że termin instalacji sygnalizacji ostrzegawczej na skrzyżowaniu Żerkowskiej i Maratońskiej przesunął się i zgodnie z wszystkimi uzgodnieniami, śwatła będą montowane we wtorek - 27 października.

 

[AKTUALIZACJA - 28 października, godz. 11.00]

Światła ostragawcze i oznakowanie na skrzyzowaniu ulic Żerkowskiej i Maratońskiej już zostało zamontowane.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE