Reklama

Będą prowadzić prace całą dobę. Pod ulicą powstanie ogromny zbiornik

Opublikowano: pon, 15 mar 2021 13:15
Autor: | Zdjęcie: UM Jarocin

Będą prowadzić prace całą dobę. Pod ulicą powstanie ogromny zbiornik  - Zdjęcie główne

Na ulicy Wolności trwa budowa zbiornika retencyjnego | foto UM Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa budowa kanału deszczowego na ul. Wolności w Jarocinie. By skrócić czas prowadzonych robót, wykonawca zdecydował o prowadzeniu prac instalacyjnych w systemie całodobowym. Inwestycja jest ogromnym przedsięwzięciem pod względem logistycznym. Z uwagi na brak miejsca na zmagazynowanie rur w pobliżu realizowanej budowy, w marcu i kwietniu przez miasto transportowane będą ogromne rury o średnicy 3 m.

Reklama

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie realizuje w centrum miasta prace modernizacyjne związane z projektem „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”. Jednym z zadań tej ogromnej inwestycji jest kanał deszczowy w ul. Wolności. Zbiornik, który tam powstaje będzie miał 200 m długości. Obiekt zostanie wykonany metodą bezwykopową. Przypomnijmy, że wcześniej podobny zbiornik o całkowitej długości 76 m powstał pod płytą jarocińskiego rynku. Tam jednak inwestycja została zrealizowana w wykopie otwartym.

 

W zbiornikach gromadzić się będą wody opadowe oraz roztopowe, które będą odpływały do Lipinki. Powstanie nowych elementów infrastruktury skutecznie odbierającej wody opadowe, pozwoli na jej retencjonowanie i kontrolowane odprowadzenie do środowiska naturalnego. Skutkiem takich działań będzie hydrauliczne odciążenie istniejącego systemu kanalizacyjnego oraz oczyszczalni ścieków. Ujęcie wód opadowych w szczelne systemy kanalizacyjne poprzez zastosowanie rozwiązań technicznych, polegających na podczyszczaniu wód opadowych, zapobiegnie zanieczyszczeniu środowiska naturalnego.

 

By przyspieszyć prace rewitalizacyjne realizowane w ul. Wolności, od 15 marca instalacje na tym odcinku będą prowadzone w trybie całodobowym.  Jak informuje wykonawca, praca w systemie 7 dni w tygodniu przez 24 godz. na dobę, skróci czas wykonywanych robót wiertniczych o połowę – z 3 do 1,5 miesiąca. System pracy ciągłej zapewni jednocześnie większe bezpieczeństwo na budowie, niemal całkowicie eliminując niekontrolowany wpływ mas ziemi do ogromnych rur o średnicy 3 m. Ponadgabarytowe transporty będą się odbywały okresowo, zgodnie z potrzebami wynikającymi z tempa robót. Jest ono uzależnione od szeregu nieprzewidywalnych czynników, w tym warunków gruntowo-wodnych. Trasa przejazdu tych transportów to ul. Brzozowa - Powstańców Wielkopolskich - Węglowa - Wrocławska - Wojska Polskiego - Śródmiejska.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.