Reklama

JaCEK na miejscu sali Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości JaCEK na miejscu sali Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

Reklama

Z salą Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Barwickiego w Jarocinie wiąże się wiele wspomnień jarociniaków i nie tylko [o tym więcej czytaj TUTAJ].

Przez lata była jedną z bardziej prestiżowych sal w okolicy. Odbywały się tam bale, konferencje i różnego rodzaju inne imprezy okolicznościowe - bale maturalne, urodziny, przyjęcia komunijne, pokazy i targi. 

W podjęciu decyzji o wyburzeniu sali cechu i budowie JaCK-a pomógł burmistrz Jarocina

Niestety, okres świetności sala już jakiś czas temu miała za sobą. Dlatego jarociński Cech Rzemiosł Różnych podjął radykalną decyzję o jej wyburzeniu [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

W jej podjęciu pomógł burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, który zaproponował rozwiązanie - na miejscu sali cechu powstanie Ośrodek Szkoleniowy - Jarocińskie Centrum Edukacji i Kariery - JaCEK [więcej o tym TUTAJ].

Nowa placówka będzie jednym z elementów dużego projektu „Jarocin - Miastem Jutra”, na realizację którego gminny samorząd pozyskał dofinansowanie z Funduszy Norweskich w wysokości 3,5 mln euro.  

Nasze miasto potrzebuje Jarocińskiego Centrum Edukacji i Kariery

-  Centrum ma być wsparciem dla przedsiębiorców i inwestorów na terenie gminy Jarocin. Jego celem będzie nie tylko rozwój gospodarczy, ale przede wszystkim   budowa świadomego i zaangażowanego gospodarczo, młodego społeczeństwa -  podkreślał burmistrz Adam Pawlicki.

I dodał:

- Diagnoza pokazała, że nasze miasto potrzebuje placówki, która wypełni lukę na rynku i dostosuje swoją ofertą do potrzeb lokalnej gospodarki. Cieszę się, że wspólnie z Cechem Rzemiosł Różnych udało nam się uruchomić Jarocińskie Centrum Edukacji i Kariery.

Z kolei starszy cechu Jacek Dutkiewicz, poinformował, że w przygotowaniu jest kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu.

- Dotychczas na terenie gminy Jarocin nie świadczono takich usług. W projekcie przewidziano między innymi egzaminy czeladnicze i mistrzowskie. Do tej pory, by podejść do takiego sprawdzianu umiejętności, trzeba było udać się do Izby Rzemieślniczej w Kaliszu - stwierdził. 

Na miejscu sali cechu powstanie JaCEK za prawie 3 miliony złotych

W Jarocińskim Centrum Edukacji i Kariery powstaną nowoczesne, edukacyjne pracownie zawodowe, centrum doradztwa zawodowego, zakład doskonalenia specjalistycznego oraz laboratorium kreatywnej i innowacyjnej przedsiębiorczości. A na dachu budynku na zostać założona pasieka.

Wykonawca inwestycji został już wybrany - to firma INVESTIC z Goliny. W sali konferencyjnej Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie odbyło się uroczyste podpisanie umowy na budowę dwukondygnacyjnego ośrodka szkoleniowego z multimedialnym wyposażeniem - JaCEK.

Zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 14 miesięcy od dnia przekazania placu budowy. Koszt to 2.994.997 zł.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy