Reklama

Choroba nie zniszczyła w nich radości życia. Jarociński Klub "Amazonka" działa już 25 lat [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarociński Klub "Amazonka" działa od 25 lat. Wczoraj w restauracji "Walcerek" odbyły się obchody jubileuszowe. Uroczystość była tak bardzo udana, że dzisiaj panie będą miały okazję świętować poprawiny.

Reklama

W spotkaniu z okazji 25-lecia powstania i działalności Jarocińskiego Klubu "Amazonka" oprócz kobiet zrzeszonych w organizacji również zaproszeni goście, w tym również delegacje z zaprzyjaźnionych kół m.in. z Poznania, Gniezna, Wrześni, Środy Wlkp., Gostynia, Kalisza, Ostrowa Wlkp., Pleszewa i Krotoszyna.   

Była okazja, aby zrobić sobie wspólne zdjęcia na "ściance". Były życzenia, gratulacje, kwiaty i prezenty od władz gminnych, Centrum Usług Społecznych w Jarocinie, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jarocinie, Południowej Oficyny Wydawniczej. Z okazji rocznicy wręczone zostały odznaczenia. Spośród osób wspierających działalność na rzecz kobiet po mastektomii wyróżniono: Jana Grześka, prezesa Banku Spółdzielczego w Jarocinie, burmistrza Adama Pawlickiego oraz księdza prałata Dariusza Matusiaka, który jest kapelanem Amazonek i jako jedyny odebrał na miejscu odznakę honorową - Bursztynowy Łuk.

- Dla mnie jest to wyjątkowe wyróżnienie. Zawsze służę Wam całym sercem. Chciałbym jeszcze raz powiedzieć to, co mówiłem wczoraj na mszy św.: "drogie panie, jesteście piękne, naprawdę jesteście piękne". I zacytuję to, co napisałem w dedykacji na 25-lecie: "Nazywam Was drogocennymi perłami, bo wiecie, jak rodzi się perła - kosztem cierpienia, by stawać się coraz piękniejszą". Niech Bóg Wam błogosławi, otacza opieką, a ja często powierzam Was na modlitwie, szczególnie za pośrednictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. I niech ten czas, który Bóg Wam dał będzie przez Was jak najpiękniej wykorzystany - powiedział proboszcz parafii św. Marcina. 

Prezeska wręczyła - jako podziękowania za dobrą współpracę na co dzień - słoneczniki całemu składowi zarządu. Oddzielne podziękowania z pamiątkową książką z życzeniami oraz wrzosami dla zarządu przygotowały pozostałe członkinie Klubu "Amazonka". Z okazji jubileuszu federacja odznaczyła prezeskę Józefę Grygiel oraz jej zastępczynię Grażynę Matuszak odznaczono Rubinowym Łukiem.   

Choroba nie zniszczyła w nich radości życia. Jarociński Klub "Amazonka" działa już 25 lat

Jarociński Klub "Amazonka" prowadzi bardzo szeroką działalność. Działa zarówno na rzecz kobiet, które zmagają się z nowotworem, ale prowadzą również akcje profilaktyczne i edukacyjne. Organizują Marsze Różowej Wstążeczki. Z ulotkami i fantomami pojawiają się też na różnego rodzaju festynach i piknikach, aby uświadamiać kobiety o tym, jak ważna jest samokontrola. Panie wzajemnie dają sobie siłę do walki z chorobą. To ona je połączyła, ale nie pozwoliły, aby zabrała im radość życia. To bycie we wspólnocie z tymi, które przechodzą przez podobne doświadczenie, jest dla nich bardzo ważne. Same mówią, że rak pozbawił je wielu rzeczy, ale jednocześnie dał przyjaciółki, z którymi łatwiej jest walczyć. Dlatego zaproszeni goście życzyli nie tylko zdrowia, ale również optymizmu na co dzień, szczęścia i samych życzliwych ludzi wokół siebie. 

Mogą korzystać z różnego rodzaju zajęć. Biorą udział w rozgrywkach sportowych, olimpiadach. Niedawno zwyciężyły w wyścigu łodzi smoczych. Co roku na Jasnej Górze spotykają się z Amazonkami z całej Polski na pielgrzymce. We współpracy z Kurkowym Bractwem Strzeleckim w Jarocinie organizują regularnie turniej pod hasłem "Ustrzelić raka", na który zapraszają zaprzyjaźnione kluby. Niektóre projekty realizują we współpracy z pleszewskim klubem. Pandemia nieco ograniczyła ich działalność, ale już pod koniec zeszłego roku znowu odbyło się spotkanie opłatkowe

Od kilku miesięcy Amazonki mają swoją siedzibę w nowej części budynku spółki Jarocin Sport. Wiceburmistrz Bartosz Walczak na spotkaniu jubileuszowym zaprosił panie na kręgielnię oraz na zajęcia sportowe, finansowane z funduszy norweskich. Wspólnie z drugim zastępcą Robertem Ziółkowskim wręczył bukiet kwiatów prezesce oraz po róży każdej klubowiczki. Obecnie zrzeszają już ponad 60 pań w różnym wieku. Na uroczystości kwiaty wręczono najstarszej i najmłodszej z nich: Janinie Matysiak oraz  Ewie Madaj. Przez cały czas uroczystości można było zostawić swój wpis w księdze pamiątkowej. W części artystycznej wystapiły dziewczyny z Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Wokalistyki prowadzonej przez Kalinę Perz-Klimkiewicz. Na koniec okazało się, że wśród artystek były dwie wnuczki Józefy Grygiel. Jak na każdych urodzinach, tak i u Amazonek nie zabrakło tortu, a "Sto lat" rozbrzmiewało wiele razy, tym bardziej że uroczystość zbiegła się w czasie z urodzinami wiceprezeski Grażyny Matuszak.    

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy