Reklama

Amazonki z Wielkopolski rywalizowały i dobrze się bawiły na strzelnicy KBS-u w Jarocinie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz siódmy, w tym trzeci w Jarocinie, odbył się turniej "Ustrzelić raka", zorganizowany przez Klub "Amazonka" we współpracy z Kurkowym Bractwem Strzeleckim i współfinansowany przez PCPR.

Reklama

W siódmej edycji turnieju "Ustrzelić raka", która odbyła się wczoraj (sobota 23 lipca), wzięło udział 11 trzyosobowych drużyn reprezentujących kluby zreszające kobiety po mastektomii z Kalisza, Pleszewa, Konina, Leszna, Kościana, Krotoszyna, Ostrzeszowa, Gostynia, Środy Wlkp., Śremu i Jarocina. Rywalizacja prowadzona była indywidualnie i zespołowo. Dla najlepszych były puchary, dyplomy, a dla wszystkich uczestników - upominki od powiatu jarocińskiego oraz gminy Jarocin. Nie zabrakło też wspólnego obiadu. Były też przekąski, kawa i ciasta. 

Klub "Amazonka" z Jarocina zaprosił na turniej "Ustrzelić raka" siódmy raz

Najwięcej emocji i powodów do radości dostarczyło oczywiście strzelanie do kura, które zorganizowano na koniec turnieju. Drewniana statuetka padła dopiero po 171 strzale oddanym przez Ewę Śniegocką z klubu z Ostrzeszowa. Nie wszystkim amazonkom udawało się trafić w wyznaczone miejsce na słupku, na którym znajdował się kur. Wiele pań trafiało właśnie w niego. I to niezależnie od tego, czy znajdował się w większej lub mniejszej odległości od strzelających. Prezes Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jarocinie, Franciszek Krukowski przyznał na zakończenie, że po raz pierwszy w 24-letniej historii KBS-u sylwetka ptaka została tak wiele razy trafiona. Wraz z wiceprzesem a zarazem aktualnym Królem Brackim - Markiem Jankowiakiem zaprosił wszystkie panie na kolejne strzelanie w przyszłym roku. W sędziowaniu turnieju i nad bezpieczeństwem uczestniczek czuwali również skarbnik Błażej Ogrodowczyk oraz strzelmistrz Jan Kowalczyk. 

Amazonki z Wielkopolski rywalizowały na strzelnicy KBS-u w Jarocinie

W strzelaniu drużynowym najlepsze okazały się panie z Kościana, które zdobyły 29 punktów i wyprzedziły przedstawicielki amazonek z Krotoszyna (25 pkt.) oraz Jarocina (24 pkt.). Indywidualnie turniej wygrała Danuta Małecka z Kościana, która pokonała jarocinianki: Mariolę Jasicką i prezes Józefę Grygiel. Obie panie uzyskały takie same wyniki po 23 punkty, więc konieczna była dogrywka, która zdecydowała o kolejności miejsc na podium. Dziesięć pań z najlepszymi wynikami strzelało do tarczy ozdobnej. Po sprawdzeniu wyników okazało się, że nie wyjedzie ona poza Jarocin, ponieważ najcelniejszy strzał oddała Mariola Jasicka. Jej "dziewiątka" znalazła się najbliżej centrum tarczy, co zostało oficjalnie stwierdzone przez komisję. 

Amazonki z Wielkopolski dobrze się bawiły na strzelnicy KBS-u w Jarocinie

Panie po raz kolejny pokazały, że choroba, z jaką przyszło się im zmagać, nie przekreśla życia. Radości, umiejętności zabawy, optymizmu na przekór przeciwnościom, dystansu wobec choroby oraz życiowej energii można im naprawdę pozazdrościć. Na pierwszy rzut oka widać, jak wielkie mają w sobie wsparcie. Na ich imprezach panuje naprawdę wyjątkowa atmosfera. Te panie, które przyjechały do Jarocina, wielokrotnie podkreślały, że zabawa na strzelnicy jest zawsze bardzo udana. Od trzech lat Klub "Amazonka" z Jarocina korzysta z gościnności miejscowego bractwa kurkowego. Wcześniej turnieje pod hasłem "Ustrzelić raka" odbywały się w Mieszkowie. Była okazja do tańca i wspólnego śpiewania. To, że takie imprezy są bardzo potrzebne świadczy również frekwencja na tegorocznym turnieju. W 2021 roku rywalizowało osiem drużyn, w tym roku było ich już 11. Impreza może się odbywać dzięki finansowemu wsparciu z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie. 

Klub "Amazonka" w Jarocinie będzie świętował 25-lecie działalności 

Ten rok jest szczególny dla Klubu "Amazonka" w Jarocinie ponieważ jest on jubileuszowy. We wrześniu będą świętować 25-lecie działalności. Obecnie zrzesza 62 kobiety. Od kilku miesięcy organizacja ma wreszcie swoją siedzibę, która mieści się w budynku Jarocin Sport. Tym samym zostały spełnione obietnice złożone przez władze gminne na zeszłoroczym spotkaniu opłatkowym jarocińskich amazonek. Co roku jesienią panie wychodzą na ulice naszego miasta, aby podczas Marszu Różowej Wstążki przypomnieć innym kobietom o tym, jak ważna jest profilatyka i wczesne wykrycie zmian nowotworowych. Z klubem można się kontaktować pod nr. tel. 602/723-331.

 

Wyniki drużynowe:

  • Kościan (29 pkt.)
  • Krotoszyn (25 pkt.)
  • Jarocin (24 pkt.)
Klasyfikacja indywidualna:

  • Danuta Małecka (Kościan) (25 pkt.)
  • Mariola Jasicka (Jarocin) (23+6 pkt.)
  • Józefa Grygiel (Jarocin) (23+2 pkt.)
Strzelanie do tarczy ozdobnej:

  •  Mariola Jasicka (9 pkt.)
Strzelanie do kura:

  •  Ewa Śniegocka (Ostrzeszów)  
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy