Reklama

Burmistrz Jarocina szuka zastępcy. Trwają już rozmowy z kandydatami [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Jarocina szuka zastępcy. Trwają już rozmowy z kandydatami.

W lutym 2020 r. drugi wiceburmistrz - Robert Kaźmierczak zrezygnował z pełnienia funkcji [o tym więcej przeczytasz TUTAJ]. Był zastępcą Pawlickiego od początku jego kariery na stanowisku włodarza gminy i zajmował się spawami związanymi z oświatą i kulturą.

Przyczyną rezygnacji - jak podawał sam Kaźmierczak - był konflikt z wiceburmistrzem Bartoszem Walczakiem [więcej szczegółów tej sytuacji znajdziesz TUTAJ]. Ten ostatni niechętnie komentował całą sytuację, ale nie zaprzeczał, że „chemii” między nimi nie było.

Burmistrz Jarocina szuka zastępcy od oświaty. Teraz inni pełnią jego obowiązki

Od tego czasu stanowisko, które zajmował Kaźmierczak pozostaje nieobsadzone, choć przepisy pozwalają na to, aby w gminach do 100 tysięcy mieszkańców, wójt lub burmistrz miał dwóch zastępców.

Kto zatem w jarocińskim magistracie zajmuje się spawami związanymi z oświatą i kulturą?

Z informacji jarocińskiego magistratu wynika, że te obowiązki zostały podzielone między dwie osoby - wiceburmistrza Bartosza Walczaka oraz sekretarza gminy Mariusza Gryskę [o prokuratorskiech zarzutach dla sekretarza gminy Jarocin przeczytasz TUTAJ].

Burmistrz Jarocina szuka zastępcy. Na wakacie gmina zaoszczędziła

Oszczędności, które wyniknęły z wakatu [więcej na ten temat TUTAJ] na stanowisku wiceburmistrza do spraw oświaty i kultury od lipca 2020 r. (do tego czasu Robert Kaźmierczak był na wypowiedzeniu - przyp. red.) do końca sierpnia 2021 roku wyniosły - według danych z urzędu miejskiego - 161.076,47 zł. 

Można mniemać, że do dzisiaj ta kwota jest co najmniej dwa razy taka. Tym bardziej, że samorządowcy na przełomie 2021 i 2022 roku przyznali sobie prawie 100-procentowe podwyżki.            

Burmistrz Jarocina szuka zastępcy. Trwają już rozmowy z kandydatami

Od czerwca sytuacja może się jednak zmienić. Burmistrza Jarocina Adam Pawlicki wystosował bowiem w tej sprawie komunikat.

Czytamy w nim między innymi:

„Dynamiczny rozwój Gminy Jarocin możliwy jest nie tylko dzięki odważnemu zarządzaniu, realizacji dużych przedsięwzięć, skutecznie wykonywanych z udziałem pozyskanych środków zewnętrznych. Ten rozwój, to przede wszystkim ludzie, którzy na co dzień na ten sukces pracują. Od dwóch lat w gminie Jarocin mamy wakat na stanowisku II zastępcy burmistrza Jarocina. Obowiązki po jego odejściu z urzędu zostały przydzielone pierwszemu zastępcy i sekretarzowi gminy. Od początku miała to być sytuacja przejściowa, bo złożoność zadań realizowanych przez Urząd Miejski w Jarocinie wymaga zatrudnienia dwóch zastępców burmistrza, tak, jak to wcześniej było praktykowane.”

Burmistrz powiadomił, że trwają rozmowy z kandydatami na stanowisko II wiceburmistrza.

„O wynikach tych rozmów poinformuję niezwłocznie po podjęciu ostatecznej decyzji” - zapowiada Adam Pawlicki.

Z komunikatu wynika, że wakat na stanowisku II zastępcy burmistrza ma zostać obsadzony w czerwcu.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy