- Wiele osób z naszego terenu kolejny raz napisze list do świętego Mikołaja z nadzieją, że ten przyniesie im prezent. Dla wielu osób będzie to jedyna paczka, którą otrzymają podczas świąt Bożego Narodzenia. Otaczają nas osoby starsze, samotne, ubogie oraz osoby z niepełnosprawnościami. Ich życie często przepełnione jest przeszkodami, których sami nie są w stanie pokonać. Dziś każdy z nas może sprawić, że ktoś poczuje się szczęśliwy, wyjątkowy, potrzebny - apeluje organizatorka przedsięwzięcia "List do św. Mikołaja" - Ewa Hejduk. - Dołącz do wyjątkowej akcji. Spraw by dorosłe osoby, których życie nie oszczędziło poczuły w sobie radość małego dziecka. Zostań świętym Mikołajem.
Co zrobić, aby zostać św. Mikołajem?
Wystarczy podjąć decyzję i wykonać kilka prostych czynności. Pomiędzy 12 a 22 listopada trzeba odebrać jeden z 339 listów napisanych do świętego Mikołaja. Są one dostępne w dwóch miejscach. W siedzibie starostwa powiatowego w Jarocinie (al. Niepodległości 10, p. 23) znajdują się te, w których o swoich marzeniach i potrzebach pisali mieszkańcy Dom Pomocy Społecznej im. Marii Kaczyńskiej w Kotlinie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Goli. Listy można odbierać w godz. 7.30-15.30.Z kolei, w informatorium Jarocińskiego Ośrodka Kultury, które znajduje się w holu, w godz. 8.00-19.00 można pobrać te listy, których autorami są osoby starsze i samotne z mieszkań chronionych na ul. Zacisznej w Jarocinie oraz podopieczni ŚDS-u Jarocin oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jarocinie.
Organizatorzy zakładają, że koszt upominku dla wybranej osoby nie powinien być wyższy niż 70 zł. W dniach 9-13 grudnia należy dostarczyć prezent do miejsca, w którym pobierany był list. Kiedy wszystkie paczki dotrą do miejsc zbiórki, pracownicy wspomnianych instytucji zamienią się w Drużynę Elfów i dostarczą paczki do adresatów.
W tym tygodniu rozpocznie się również "Szlachetna Paczka"
W najbliższą sobotę (16 listopada) otwarta zostanie również internetowa baza Szlachetnej Paczki, w której można będzie znaleźć informacje o rodzinach i osobach potrzebujących materialnego wsparcia. Jest to ogólnopolskie przedsięwzięcie realizowane od 2001 roku. Pomysłodawcą i koordynatorem wszystkich działań jest Stowarzyszenie "Wiosna" z Krakowa.W Jarocinie działać będzie 12-osobowy sztab wolontariuszy, którzy najpierw odwiedzają rodziny, a później pośredniczą w przekazywaniu prezentów. Z uwagi na to, że tutaj koszty są zdecydowanie większe, paczki przygotowywane są przez większe grupy osób. Bardzo często darczyńcami są wspólnie rodziny, przyjaciele, pracownicy zakładów czy urzędów. Finał Szlachetnej Paczki, czyli tzw. Weekend Cudów będzie miał miejsce 14 i 15 grudnia.
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.