reklama

"Twoja postać brzmi znajomo" - XVIII Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Jarocinie [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

"Twoja postać brzmi znajomo" - XVIII Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Jarocinie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
140
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościW Jarocinie odbyły się prezentacje plastyczne w ramach XVIII Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Imprezę, jak co roku, zorganizowało Stowarzyszenie "Opus", które prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej w Jarocinie. W naszym mieście wczoraj (piątek, 13 września 2024 roku) spotkali się przedstawiciele 8 zaprzyjaźnionych ośrodków z Wielkopolski.
reklama

Prezentacje plastyczne w ramach Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych najczęściej odbywały się w plenerze - na rynku czy w parku, ale w tym roku ze względu na deszczową pogodę musiały zostać przeniesione do Kamienicy Kultury. W związku z tym nie było możliwe zorganizowanie tradycyjnego kiermaszu w podcieniach ratusza, na którym można było kupić to, co podopieczni WTZ-ów oraz środowiskowych domów samopomocy wykonują na co dzień w swoich pracowniach artystycznych.

Przedstawiciele różnych ośrodków najpierw uczestniczyli w konkursie pod hasłem "Coś z niczego", w trakcie którego wykonywali pracę na zadany przez organizatora temat, z materiałów dostarczonych przez organizatora. W tym roku temat brzmiał "Twoja postać brzmi znajomo". Nic więc dziwnego, że pojawiły się motywy nawiązujące do polskich i światowych gwiazd muzyki. Prace zostały wyeksponowane na sztalugach w Sali Zgody, w której odbywał się XVIII Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. 

reklama

Uczestnicy prezentacji w Jarocinie sami też wcielili się w znanych piosenkarzy polskich i zagranicznych

Przed ogłoszeniem wyników, w trakcie obrad jury, każdy z ośrodków zaprezentował krótki program artystyczny. Większość piosenek została wykonana na żywo. Tylko w trzech przypadkach był to playback. Wykonywane utwory reprezentowały bardzo różne gatunki muzyczne. Rozpiętość repertuaru była duża - od popu po rock. Publiczność szczególnie ujęło wykonanie piosenki Leonarda Cohena "Hallelujah" przez jednego z uczestników zajęć WTZ w Gizałkach. Ekipa z tej placówki wykonała w ramach konkursowych zmagań właśnie portret tego artysty. Ale dobrze bawiono się też przy repertuarze Maryli Rodowicz. Brawurowo słynną "Małgośkę" wykonali gospodarze, czyli grupa dziewczyn z WTZ w Jarocinie. Dla publiczności wystąpił również zespół "Pogo-Dni", prowadzony przez instruktora Mariusza Grześka, który poprowadził całość imprezy i czuwał nad nią również pod względem technicznym.

reklama

Werdykt jury ogłosiła Anna Kobielak, kierowniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jarocinie oraz wiceprezeska Stowarzyszenia "Opus". Pamiątkowe statuetki i upominki wręczała prezeska Mirosława Majusiak oraz Marek Sobczak, dyrektor Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Jarocinie. Najwyższe miejsce na podium przyznano Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Gizałkach. Drugie miejsce zajęli uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jarocinie, a trzecie - uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. Pozostałe placówki otrzymały dyplomy za uczestnictwo. Odebrali je przedstawiciele: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach, WTZ w Krotoszynie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Jarocinie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Goli, Środowiskowego Domu Samopomocy w Dobieszczyźnie.    

reklama

Po oficjalnym zakończeniu prezentacji plastycznych, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wspólny obiad do restauracji "Swojskie Jadło". 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama