Reklama

Akcja dla krwiodawców w Chrzanie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Lidia Sokowicz

Akcja dla krwiodawców w Chrzanie  - Zdjęcie główne

W marcu można będzie oddać krew w Chrzanie, a 11 kwietnia w Jarocinie | foto Lidia Sokowicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz trzeci odbędzie się akcja w Chrzanie organizowana przez sołtyskę i radę sołecką we współpracy z Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK Jarocin.

Reklama

Po raz pierwszy akcję w sali wiejskiej zorganizowano 7 czerwca zeszłego roku.  Z incjatywą zorganizowania pobierania w Chrzanie wyszedł krwiodawca Karol Kmieć. Do współpracy włączył się również Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy zarządzie rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarocinie oraz sołtyska Ewa Kubacka. Punkt będzie czynny od godz. 9.00 do 12.00. Dołączyć się może każda pełnoletnia osoba, która ma ogólnie dobry stan zdrowia. Decyzję ostatecznie podejmuje jednak lekarz. Krew jest jedyną z takich rzeczy, których nie można zastąpić niczym innym ani sztucznie wyprodukować.

 

Wszelkie tego typu inicjatywy są bardzo cenne, ponieważ zapasy w bankach Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa drastycznie maleją. Z powodu pandemii mniej osób oddaje krew, a zapotrzebowanie na nią wcale nie maleje. Potrzebują jej zarówno ofiary wypadków, jak i chorujący na choroby przewlekłe, nowotwory czy osoby, u których przeprowadzane są planowe operacje.      

 

Mimo pandemii nieprzerwanie działa punkt pobrań w Jarocinie. W listopadzie zeszłego roku z uwagi na konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa i warunki lokalowe przeniesiono go z klasztoru franciszkanów do Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kalisza czeka na dawców w godz. 8.00-11.00.

Trzecią akcję w Chrzanie zaplanowano na niedzielę 28 marca. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkie osoby pełnoletnie i zdrowe, którzy chcą uratować życie lub zdrowie drugiemu człowiekowi.

Klub Honowych Dawców Krwi z Jarocina organizuje również we współpracy z kaliskim centrum akcje niedzielne, które odbywają się w salkach dolnego kościoła franciszkanów. Najbliższą zaplanowano na 11 kwietnia. Ta akcja odbywa się zawsze w ramach imprezy na rozpoczęcie sezonu motocyklowego pod hasłem "Motoserce".  

Kilka dni temu żołnierze z 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk oddali hołd Żołnierzom Wyklętym biorąc udział w akcji "SpoKREWnieni służbą".

W zeszłym roku z uwagi na pandemię nie mogło się odbyć uroczyste wręczenie medali dla tych, którzy mają na swoim koncie najwięcej oddanej krwi. Zobacz, komu je przyznano.  

 

Dyżury aptek w Jarocinie. Która apteka pracuje dłużej? [ZOBACZ]

 
 
Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się, również w sieci.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy