Reklama

Dyżury w Jarocinie. Która apteka pracuje dłużej? [ZOBACZ]

Opublikowano: pt, 21 sty 2022 16:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedziela, wieczór, święta. Chore dziecko czy ból zęba. Nagle okazuje się, że w domu nie ma tabletek przeciwbólowych albo syropu na kaszel. Apteki nie dyżurują, a jeśli jakaś jest otwarta to trzeba do niej dojechać kilkadziesiąt kilometrów, do sąsiedniego powiatu. Każdy z nas lub naszych znajomych przeżył w swoim życiu podobną sytuację. Dlaczego apteki nie są czynne w nocy, w niedziele i święta, tak jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu?

Problem ciągnie się już od wielu lat. Samorządy powiatowe przyjmują uchwały z harmonogramem, która apteka ma być czynna w nocy oraz w weekendy. Nie idą za tym jednak żadne pieniądze ani ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia czy samorządu. Tymczasem aptekarze nie chcą ich pełnić, ponieważ - jak tłumaczą - musieliby to robić na swój koszt.

- Przyzwyczajenia z minionych lat są silne i ja to rozumiem. Kto by nie chciał skorzystać np. z darmowej usługi taksówki albo restauratora, na jego koszt o trzeciej w nocy, bo ma taki kaprys? Niektórzy mówią, że co to będzie, jak im zabraknie syropu przeciwgorączkowego? Mam już dorosłe dzieci, ale w domu nadal mam wszystkie podstawowe leki, bo jestem człowiekiem przewidującym lub leniwym, w zależności, jak ktoś to oceni. Wolę mieć w domu leki przeciwbólowe, by w środku nocy nie iść do apteki - mówi mgr farm. Mariusz Politowicz, który prowadzi aptekę „Pod wagą” w Pleszewie i od lat zajmuje się tematem jako członek Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Wyjaśnia, że apteki nie są służbami państwowymi, które są utrzymywane z podatków lub składek, np. zdrowotnych, tak jak policja, wojsko, straż pożarna czy pogotowie ratunkowe. Nie są też własnością powiatu, ani mu nie podlegają. To prywatne firmy na własnym rozrachunku, bez żadnego dofinansowania, np. z NFZ, jak szpitale lub NZOZ-y. 

            W opinii środowiska aptekarskiego, za obecną sytuację odpowiedzialne są  wszystkie ugrupowania polityczne, które po 1989 roku najpierw doprowadziły do powstania złego brzmienia przepisów o godzinach pracy aptek, a później nie dokonały skutecznej zmiany prawa.

- My, aptekarze, już od dawna mówimy ministerstwu, że pora zmienić artykuł 94 Prawa farmaceutycznego, tym bardziej, że ludzie się z nami kłócą, składają skargi. W ministerstwie przyznają nam rację, ale nic się w tej sprawie nie zmienia. Samorządy powiatowe podejmują uchwały, według których dyżury aptek powinny być całodobowe i przez siedem dni w tygodniu. Te akty prawne często są jednak niewykonalne i unieważniane. W Śremie rada powiatu uchwala dyżury wszystkim aptekom, mimo że funkcjonuje tam apteka całodobowa. Co roku w Pleszewie podejmowana jest identyczna i niewykonalna uchwała, a ja za każdym razem musiałbym chodzić do sądu, żeby ją unieważnić. W 2016 r., po m.in. moim wniosku, została unieważniona przez Wojewódzki Sąd Administracyjny i powiat musiał ponieść koszty związane z procesem. A to jest marnowanie publicznych pieniędzy - dodaje aptekarz.

Dyżur to nie tylko koszty związane z zatrudnieniem, ale również dodatkowe wydatki na media. Farmaceuci mówią o potrzebie rozwiązań systemowych. Projekt nowelizacji obejmujący m.in. wspomniany artykuł 94 został przygotowany przez samorząd aptekarski już trzy lata temu.  

            Mariusz Politowicz zaczynał pracę w 1988 roku, czyli w czasach, gdy apteki były wyłącznie  państwowe.

- Dyżurowałem, ale po kilkunastu dyżurach w miesiącu padałem ze zmęczenia. Życie rodzinne, towarzyskie, legło w gruzach. O jakimś hobby można było zapomnieć. Ale miałem płacone za dyżury. Grosze, bo grosze, ale dostawałem wynagrodzenie. Dlaczego? Bo apteki były państwowe i to państwo płaciło - tłumaczy.

Wspomina, że są w Polsce starostowie, którzy składają doniesienia do prokuratury, że aptekarze stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia poprzez fakt niedyżurowania. Jednak prokuratury odmawiają wszczęcia postępowania, gdyż w tych sytuacjach nie zachodzi takie zagrożenie.

- Oczywistym jest, że w rzeczywistości o dniach i godzinach czynności aptek decydują ich właściciele. Robią to po dokładnej analizie. Przede wszystkim w aptece musi być obecny magister farmacji, gdyż tylko on ma uprawnienia do samodzielnej pracy, w tym na dyżurze. Oprócz tego właściciel musi dokonać analizy opłacalności dyżurów. Przemęczenie aptekarza na skutek zbyt długiej pracy, zagraża życiu i zdrowiu, jego samego oraz pacjentów. Stwarza możliwość pomyłki, co niestety wydarzyło się w Jarocinie, gdy silny lek wydała osoba nieuprawniona, techniczka farmaceutyczna, która sama przebywała w aptece - wspomina właściciel pleszewskiej apteki. 

            Według samorządu aptekarskiego, wyznaczając aptece dyżur, zmusza się aptekarza do niepłatnej i niedochodowej pracy ponad ludzką wytrzymałość.

- Ministerstwo Zdrowia przyznaje, że podczas dyżurów aptek w Polsce, po godz. 24.00 dramatycznie spada sprzedaż. Skąd MZ to wie? Ponieważ istnieje Zintegrowany System Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi i w nim jest wszystko. Jednakże wynika z tego, że rada powiatu, mimo że to się nie opłaca i nie ma zainteresowania, ma wyznaczać dyżury, bo jest do tego zobowiązana zgodnie z ustawą. W Jarocinie „nocnego” załącznika do tej uchwały nie dołącza się od co najmniej dwóch lat - wyjaśnia farmaceuta.

W starostwie powiatowym w Jarocinie co roku ustalany jest jedynie harmonogram, które apteki czynne są w niedziele i święta w godz. 8.00-21.00. W nocy nie pracuje w tej chwili żadna apteka. 

- Warto dodać, że wg resortu zdrowia, apteki nie muszą przestrzegać uchwały rady powiatu, ani nie mogą za to ponieść żadnych sankcji - podkreśla Mariusz Politowicz

            Wśród aptekarzy dominują kobiety, które stanowią 83% pracowników, więc zwolnienia związane z opieką nad dziećmi nie należą do rzadkości, szczególnie teraz w czasie pandemii. Liczba osób z uprawnieniami jest ciągle niewystarczająca. Według danych resortu zdrowia, w polskiej aptece statystycznie pracuje zaledwie 1,78 magistra farmacji. Zdaniem Mariusza Politowicza niepłatny dyżur apteki jest wyłącznie kwestią wygody, a nie rzeczywistej potrzeby.

- Trudno chyba inaczej nazwać sytuację, gdy ktoś za darmo pracuje dla nas o 3 nad ranem, żebyśmy mogli kupić np. paczkę prezerwatyw czy kubek na mocz, bo taki jest standard sprzedaży dyżurowej. Nie są to nawet według przepisów ustawy produkty lecznicze. A jak mi zabraknie w nocy benzyny w samochodzie, czy będzie to wina pracowników stacji paliw? Z opowieści innych aptekarzy wiem, że do apteki całodobowej ludzie potrafią przyjść tylko po to, żeby tam sobie posiedzieć albo chcieć skorzystać z toalety - wymienia Mariusz Politowicz. - W stanach nagłych ratowanie zdrowia i życia odbywa się w szpitalu, karetce lub na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR), a nie w aptece podczas zakupu paracetamolu. Jeśli lekarz w nocy wystawia receptę pacjentowi, zamiast go położyć w szpitalu, należy rozumieć, że stan jego zdrowia pozwala czekać do porannego otwarcia apteki.

Które apteki są czynne w nocy? 

Godziny dyżurów aptek w Środzie Wlkp.:

„Pod Orłem”, „Pod Słońcem”, „Medica” do godz. 23.00

 "Gemini"  do godz. 00.00

Apteki pełniące dyżur całodobowy:

- apteka TOPFARM Szpital, Śrem

-  apteka PRIMA, Września

- apteka "Przyjazna", Swarzędz

Poznań  - 6 aptek - wykaz dostępny na stronie Wielkopolskiej Izby Aptekarskiej

ZOBACZ, KTÓRA APTEKA JEST CZYNNA W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:.

Do soboty (22 stycznia) dyżur w Jarocinie pełni apteka „Dbam o zdrowie” (ul. Kościuszki 16 A, Kaufland). W niedzielę (23 stycznia) leki można będzie kupić w aptece „Stylowa 2” (ul. Wrocławska 51).

Punkty są otwarte w godz. 8.00-21.00.

Od 24 do 29 stycznia dyżur w Jarocinie pełni apteka „Dbam o zdrowie” (ul. Kościuszki 16A, Kaufland).

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się, również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (83)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +1 / -0

  mix

  ej :D jak juz robicie zdjecie to zwroccie uwage ze pani karte trzyma blednie, czarny pasek idzie do srodka terminalu ;)

 • 4 miesiące temu | ocena +7 / -1

  Ona

  Aptekarz pada na twarz po strzyże nocnym, ja pracuję wiele lat w nocy i to w święta , soboty, niedzielę, sylwestra, i to za najniższą pensję plus dodatek nocny 2 zł za godzinę i żyjemy, a Pan wykończony.

 • 6 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  inter

  nic w temacie nie zmieniło się od dwóch lat ( vide komentarze ) ... ? ;)

 • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  inter

  glutation

 • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  jacekpl

  Jarociniaku pamiętaj h t t p : / / zdrowiebeztajemnic.pl/nac/ Glowna forma leczenia POChP jest terapia tlenowa. Wiaze sie to z podaniem pacjentowi dodatkowego tlenu, tak ze posiada on normalny poziom tlenu we krwi. Problem w tym ze ten dodatkowy tlen rowniez zwieksza poziom wolnych rodnikow tlenowych. Suplementacja NAC zmniejszy koncentracje ... Rozwiń

 • 8 miesięcy temu | ocena +1 / -1

  QR

  "Naukowcy" z Kanady dyskredytują wit. D w związku z ukoronowanym...

 • 8 miesięcy temu | ocena +3 / -0

  jarock zalogowany

  Rozumiem argumenty aptekarzy ale nie rozumiem faktu: skoro sieciówka Gemini w Środzie Wlkp. może być otwarta do godz.24.00 (mają 30 km Poznań i 6 całodobowych aptek ) a w Jarocinie Gemini tylko do 21.00 ???

 • 8 miesięcy temu | ocena +3 / -1

  prowincja by adams ;-)

  w poznaniu kupujcie :-) , apteki otwarte całą dobę

 • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  jacekpl

  pamiętaj Jarociniaku o przeczytaniu h t t p s : / / w w w .researchsquare.com/article/rs-558954/v1 “Vaccine-Induced Covid-19 Mimicry” Syndrome: Splice reactions within the SARS-CoV-2 Spike open reading frame result in Spike protein variants that may cause thromboembolic events in patients immunized with vector-based vaccines

 • 9 miesięcy temu | ocena +6 / -1

  Donio nie Tfusk

  Ciekawe jest to, że dokonywanie szczepień w aptekach będzie się opłacało, a dyżury nocne nie?!? Straszna hipokryzja!

 • 9 miesięcy temu | ocena +7 / -0

  Anty aptekarz

  Tutaj nasuwa się jeden wniosek, że w Jarocinie nie warto żyć, bo to jest dziura zabita deskami. Prawie wszędzie są dyżury nocne aptek, a tu nie ma!?!. I po co te rankingi liderów samorządności jak to jest lipa i kłamstwo!

 • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -1

  laura

  za to las 'dyżuruje' codziennie i całodobowo ;) FITONCYDY - lotne antybiotyki. zabijają grzyby, bakterie i wirusy. najwartościowsze lasy iglaste. korzystajmy póki czas, póki można.

 • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  jacekpl

  pamiętaj o witaminach i minerałach dla organizmu h t t p s ://covid-19-nieznane-fakty.pl/zwalczanie-covid-19-w-domu-na-swiecie/

 • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  On

  Nie wku......jcie ludzi tym artykułem ,nic nowego nie wnosi, a w koło Macieju to samo.

  • 9 miesięcy temu | ocena +3 / -0

   Kilo sadła

   No dokładnie to robią, oni tak jak PiełO nic nie proponują, a udają, że są wielkimi reformatorami na ziemi jarocińskiej.

 • rok temu | ocena +1 / -2

  jacekpl

  Do przeczytania http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30045&Itemid=100 https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/nejmoa2022483

 • rok temu | ocena +2 / -3

  Sabina

  Widac wyraźnie, że pani na zdjęciu ma spore problemy ze wzrokiem. Jako osoba wyksztalcona, związana ze służbą zdrowia napewno wie jak podejść do tego problemu, dlatego dziwię się........

 • 2 lata temu | ocena +4 / -1

  Nie chodzę na spacery do sklepów :(

  W niedzielę szukałam apteki żeby kupić jakiś przyrząd do wyjęcia kleszcza... Niby doz w Kauflandzie miało dyżur i zonk! Następna apteka obok Orlenu: rozpiska z dyżurami do 11-nastego... Apteka w starej fabryce mebli: jest info hurra, apteka w budynku po starej rzeźni otwarta ale wisi info, że dyżur ma doz w kauflandzie... Czegoś nie ogarniam... Nie... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +12 / -25

  Mama

  Proponuję omijac apteki w których mają za dużo do powiedzenia!!! Prawo do snu ok. A co mam powiedzieć piekarze w piekarni??? Też mają prawo do snu a nie żeby piec ci chleb czy bułki

 • 2 lata temu | ocena +2 / -25

  Gosia

  a nie lepiej zrobić zakupu online na https://ph-progress.pl/

 • 2 lata temu | ocena +20 / -5

  bravo

  Apteka pełni dyżur do godz.21.00.To są chyba jakieś żarty. Większość aptek w Jarocinie jest otwarta do godz. 20.00.Czyli wyznaczona apteka pełni dyżur do godz.21.00.Kpiny w biały dzień. Ostatnio nasłuchałem się jak Pani Starosta przechwalała się prezydentowi RP jak to u nas jest " przepięknie". To słowo padło z jej ust kilkanaście razy. Chyba jedna... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +26 / -29

  Anna

  Tu już wszystko zostało powiedziane. Dyżuru nocne nie są po to żeby na nich zarabiać. Farmaceuci mają wystarczające zyski, żeby na zmianę z innymi aptekami raz na jakiś czas pełnić dyżur. Nie wiem ile jest aptek w Jarocinie, myślę że około 15. Więc 2 dyżury nocne w miesiącu nie byłyby jakimś wielkim obciążeniem. Weźcie to sobie właściciele aptek do... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +6 / -2

  Pracownik fabryki farmaceutycznej

  Czy mogę wesprzeć naszego lokalnego kulturalnego polityka, poliglotę i politologa bo podobno bezrobotny jest?

 • 2 lata temu | ocena +22 / -29

  Anna

  Właściciele aptek wstydźcie się. Mieszkańcy zostawiają u was tyle pieniędzy w ciągu dnia, że wystarczy aby opłacić dyżur nocny. Oczywiście taki dyżur przypadałby co jakiś czas, bo aptek w Jarocinie jest bardzo dużo. Przy tylu aptekach dyżur przypadałby może raz na dwa miesiące.

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Pesymistka krajobrazu

   No lekarstwa są bardzo drogie, najdroższe w całej Europie, a może i w całym świecie. Jednak podziękujcie to tym, że tak jest, których wybieracie do żłoba od 1989 r! (od 32 lat!!!). Już życie tutaj to jest wielkie DNO! A zanosi się, że będzie jeszcze o wiele gorzej!

 • 2 lata temu | ocena +4 / -1

  o oświadczeniu Roberta

  http://wlkp24.info/ciagle-rozgrywki-personalne-intrygi-wiceburmistrz-kazmierczak-odchodzi-ze-stanowiska/

  • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -0

   Xghjkiol

   I tak miał źle, że swój zad wsadził na o wiele lepszą posadę w magistracie prezydenckim w Ostrowie Wlkp. Przebiegła cawaniura!

 • 2 lata temu | ocena +23 / -1

  poważne pytanie noworoczne

  panie Adamie, gdzie jest fabryka farmaceutyczna inwestorów z helikoptera z kampanii wyborczej ?

 • 2 lata temu | ocena +19 / -8

  Skandal

  Dyżur to powinien być w niedziele i święta!!!! A nie tylko w dni robocze jak wszystkie apteki są otwarte! Tylko w Jarocinie takie akcje. No bo wszyscy maja samochody i mogą sobie dojechać ileś tam kilometrów do innego powiatu. Czy ktoś w końcu zrobi z tym porządek? Co to za dyżur jak apteka jest tylko godzinę czy dwie dłużej otwarta w dni robocze, ... Rozwiń

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -1

   Analiza

   Ludzie nie wierzcie im w to, że w nocy zaopatrywaliście się li tylko w kordonki do seksu i kubki do moczu. Oni kłamią (aptekarze i nie tylko oni). Wielu z Was zaopatrywał się w leki z recept na ciężkie przypadłości wasze i schorzenia. Bujdą jest to co oni wciskają nam, a wciskają KIT! Po prostu ONI są już na tyle bogaci, że mają te dyżury w tyłkach... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +17 / -0

  Ja

  Tak, a w Święto 11 dyżur pełniła kolejowa, która jest od tak dawna zamknięta. Paranoja!!! Z Jarocina do Środy do apteki.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

   Looboy

   Dyżur pełniła apteka Osiedlowa na os. Konstytucji

 • 2 lata temu | ocena +10 / -1

  MT

  Na ul. Hallera 14 nie ma już apteki Aspirynka, jest apteka Gemini.

 • 2 lata temu | ocena +9 / -4

  Ona

  Szkoda ze wczoraj żadna apteka nie miała duzyru!!!Paranoja

 • 2 lata temu | ocena +20 / -10

  Agnieszka

  Bo dla tych z Jarocina liczy się przede wszystkim kasa. Na lekach zarabiają kokosy. W Jarocinie aptek jest coraz więcej, bo to opłacalny interes. Przebitka cenowa sięga czasem 500% a niekiedy więcej. Wiem to bo kupuję dużo leków i jestem zorientowana w cenach. Korona z głowy im nie spadnie gdyby mieli dyżury.

 • 2 lata temu | ocena +15 / -23

  Jarocińscy farmaceuci gdzie Wasza etyka zawodowa?

  " Po prostu jesteśmy nie tylko handlowcami, tak jak nam mówią, tylko farmaceutami. To jest etyka zawodowa. Jesteśmy po to, żeby służyć ludziom - wyjaśnia, prosząca o zachowanie anonimowości, jedna z farmaceutek. - Pacjenci to nie są zwykli klienci. To chorzy, którzy potrzebują naszej opieki i poświęcenia. Jeżeli ten dyżur, który pełnimy w nocy, ura... Rozwiń

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Malanowski bis

   Prezerwatywa nie jest pierwszą potrzebą, jednak wszelkie dostępne lekarstwa już tak.

 • 2 lata temu | ocena +11 / -4

  emeryt

  Bardzo często żadna apteka nie pełni również dyżuru w niedzielę. Po leki trzeba jeździć do innych miejscowości, które nie mają z tym żadnego problemu np. Środa Wielkopolska. Ciekawe, że wszystkim opłaca się otwierać apteki w ciągu 5 dni roboczych tj. od poniedziałku do piątku

 • 2 lata temu | ocena +16 / -2

  Ggg

  Wybraliście wladzę powiatu, która ludzkie problemy ma w duu. Wszędzie można a w Jarocinie nie! To teraz macie co chcieliście .Teraz zagło s ujcie na Panią Czechak i niech w sejmie robi to samo co u nas czyli nic

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Rysiu Pułtawski

   No Walczak im śmierdział jako starosta powiatu jarocińskiego, to wybrali panią Czechak, która nie ma pojęcia o meandrach rządzenia, tego powiatem też.

 • 2 lata temu | ocena +15 / -1

  Ja

  Temat niestety odgrzewany. Niestety skandalem jest to, że na cały powiat nie apteki czynnej w nocy. Dlaczego Środa Wlkp oraz Krotoszyn możę? Oj zaścianek mamy e nas w Jarocinie...

 • 3 lata temu | ocena +10 / -1

  GG

  Nie rozumiem tej polityki jak były dyżury nocne zawsze kogoś widziałam z klientów kupujących leki lub podjerzdżających pod aptekę.... Jak likwidowali dyżury uspakajali że całodobowo leki będą dostępne koło szpitala że zrobią miejsce na przyszpitalną aptekę a na dzień dzisiejszy jak coś potrzebujesz i na szybko musisz jechać do Koźmina lub Kalisza a... Rozwiń

 • 3 lata temu | ocena +9 / -0

  KB

  Aspirynka ma dziś dyżur. Ma też remont i jest nieczynna. Jaja normalnie jakieś

 • 3 lata temu | ocena +14 / -3

  Bartek

  Przy tych marżach na lekach to jest absurd. Tylko w Jarocinie sie nie opłaca.

 • 3 lata temu | ocena +4 / -2

  green

  GJ niestety nie jest na bieżąco. 24-30 czerwca dyżur ma Apteka Stylowa 1 na Paderewskiego. Proszę uakutualnić informację.

 • 3 lata temu | ocena +12 / -2

  Moj nick

  Nikt nie mowi że wszystkie maja miec dyzur jednej nocy... Jedna by spokojnie wystarczyla. nikt nie jest w stanie przewidziec kiedy bedzie potrzeba skorzystania z przymusu a nie z Przyjemnosci. idac ich tokiem myslenia to powinnismy miec w domu na zapas tabletki, syropki, antybiotyki.

 • 3 lata temu | ocena +21 / -4

  Mania

  To straszne, że ludzkie życie jest mniej istotne niż zysk apteki. Skandal!

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Lisbijek niereformowalny

   A od kiedy tutaj życie ludzkie się liczy... ludzie i jest ważne? Nigdy nie było, nie jest i, niestety, nigdy nie będzie... istotne. Podziękujcie swoim władcom, na których tak ochoczo marnujcie w wyborach swoje głosy, a oni mają Was w swoich żopach na samym dnie. Im więcej Was wymrze, tym dla nich lepiej, i więcej dla nich powietrza, dróg, w ogóle p... Rozwiń

 • 3 lata temu | ocena +6 / -8

  Krystyna

  Jan Dziedziczak do Parlamentu Europejskiego!

 • 3 lata temu | ocena +8 / -14

  Anty

  Odgrzewany kotlet i nagonka na apteki.

 • 3 lata temu | ocena +20 / -9

  Rambo

  Problem z dyżurami .Ile jest aptek w Jarocinie z 10 ilu w jednej aptece pracuje ludzi z 10 . To daje 100 ludzi to daje 1 służba na 3 miesiące . To daje 3 dyżury z jednej apteki w miesiącu. To najpewniej nie są duże koszta dla właścicieli .

 • 3 lata temu | ocena +10 / -1

  potrzeba rozwiązania

  Przy dzisiejszej technologii to jest problem zrobić inną "cenówkę" na dyżury nocne? Przyszedłby delikwent po prezerwatywy albo płyn do kąpieli, zapłaciłby 300% to od razu by się myślenie poprawiło. Z drugiej zaś strony - dyżur pełni się po to, aby w nagłej potrzebie komuś pomóc.. Gdyby zaoferowane dotacje do dyżuru to wszyscy by zaczęli się kwapić,... Rozwiń

 • 3 lata temu | ocena +19 / -6

  Marian

  W Jarocinie to już nic się nie opłaca....

 • 3 lata temu | ocena +22 / -4

  Jarocinczyk

  Dyżur od 8.00 do 21.00 pełni apteka DOZ w Kauflandzie. Dyżur dzienny to chyba tylko w Jarocinie. Chyba,że to kolejny "czeski błąd gazety" , których jest wiele.

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Lejek z wielkimi jajami

   To jest dyżur? Gawno prawda, to super komercyjna sprzedaż z wielkimi zyskami. I oni śmią pier..dol...ić, że mają źle!!! Od kiedy!?!

 • 3 lata temu | ocena +35 / -6

  Marek

  Niech się nie ośmieszają, że im się nie opłaca. Może w nocy ruch mniejszy, ale wciągu dnia odbiją sobie z nawiązką. Na lekach kokosy zbijają, przebitka na niektórych lekach jest kolosalna. Np. lek, który kupowałem w jednej z jarocińskich aptek za około 90zł, teraz kupuję w tej samej aptece tylko zamawiam przez internet i płacę 25zł. Widzicie różnic... Rozwiń

 • 3 lata temu | ocena +29 / -1

  Wieśmak

  Jarocin to takie żerkowskie Podlesie i już. Pozdrawiam

 • 3 lata temu | ocena +34 / -3

  &&

  Wierzyć mi się nie chce,że o trzeciej w nocy ktoś idzie po płyn do kąpieli,chyba,że kupuje go przy okazji wykupowania recepty,co więc szkodzi go sprzedać,żaden chyba kłopot.

 • 3 lata temu | ocena +46 / -1

  oczywiste

  Jarocin to wieś zabita dechami, pod każdym względem....Jak potrzebujemy czegoś np z apteki, czy od weterynarza, czy stomatologa - to w tych czasach, tak rozwiniętej technologii - musimy jeździć do prawdziwych miast po pomoc. Przecież tu nawet dobrego jedzenia nigdzie nie serwują. Same fastfoody albo pyry z tlustymi panierowanymi kotletami. Nie ma r... Rozwiń

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Madagaskar to luksus

   No przecież Jarocin to miasto, przodownik samorządności!, To o jakąś aptekę nocną będzie zabiegać?!? Halo Madagaskar, aha, jest czynna apteka całodobowa, aha... 🙂

 • 3 lata temu | ocena +38 / -2

  Mariol

  Takie głupie gadanie tej Farmaceutyki z Jarocina że jest apteka dałodobowa w Kaliszu i Ostrowie. Moim zdaniem powinna choć jedna pełnić dyżur nocny... W Jarocina napewno nie raz uratowałaby życie komuś. A nie tylko patrzcie na KASĘ... tak jak powiedziała tu jedna ze to jest powołanie... I tak samo jest z Weterynaria i nagłym przypadkami okulistyczn... Rozwiń

 • 3 lata temu | ocena +46 / -5

  Pacjent

  Troche slabe to tlumaczenie ze apteka sie to nie oplaca... patrzac na kolejki w aptekach i to ile pacjenci w nich zostawiaja nie wydaje mi sie zeby jaka kolwiek apteka zbankrutowala gdyby raz w tyg. miala dyzur w nocy. Chodzi o lojalnosc wobec klientow.