Reklama

Dzielą się tym, co mają najcenniejszego. Za największą ilość dostali medale

Opublikowano:
Autor:

Dzielą się tym, co mają najcenniejszego. Za największą ilość dostali medale - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Co roku w połowie listopada swoje święto obchodzili honorowi dawcy krwi. Była to okazja do spotkania, podziękowań i wręczenia odznaczeń tym, którzy na swoim koncie mieli najwięcej oddanych litrów.

 

W tym roku z uwagi na pandemię takie uroczyste podsumowanie nie odbędzie się. Za pośrednictwem "Gazety Jarocińskiej" Krzysztof Klauza - prezes klubu Honorowych Dawców Krwi i Regina Wawrzyniak - prezes zarządu rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarocinie, przy którym zrzeszeni są krwiodawcy, chcą pogratulować odznaczonym oraz życzyć zdrowia wszystkim, którzy dzielą się najcenniejszym darem.

 

Co najmniej do końca roku punkt pobrań działać będzie w każdy wtorek w godz. 8.00-12.00 w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Przeniesienie go z klasztoru było podyktowane względami organizacyjnymi.

 

Niedzielne, dodatkowe akcje odbywać się będą tak jak do tej pory, z zachowaniem reżimu sanitarnego, w salkach dolnego kościoła franciszkanów. Na ostatniej w tym roku (w niedzielę 15 listopada) krew oddało 38 osób. Dzięki temu zapas Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zwiększył się o 17 litrów.

W 2021 roku zaplanowano je na pięć niedziel: 7 lutego, 11 kwietnia, 13 czerwca, 29 sierpnia i 7 listopada.

 

Wyróżnieni krwiodawcy

Odznaczenie „Zasłużony dla zdrowia narodu”: Mariola Zielińska

Odznaka „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” I stopnia (mężczyźni po 18 l krwi mężczyźni, kobiety po 15 l): Tomasz Czyżak, Adam Lisiecki, Jakub Musiał, Tomasz Olszewski, Marcin Walkowiak, Janusz Włodarkiewicz

Odznaka „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” II stopnia (mężczyźni po 12 l krwi, kobiety po 10 l): Dariusz Andrzejewski, Bartosz Konieczny, Marcin Szyszka, Marcin Tuczyński, Marcin Walkowiak

Odznaka „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” III stopnia (mężczyźni po 6 l krwi, kobiety po 5 l): Barbara Biecuszek, Bartosz Derwich, Arkadiusz Grześkowiak, Krzysztof Kaźmierczak, Bartosz Konieczny, Tomasz Lis, Anna Machowiak, Marcin Płończak, Izabela Porażewska, Agnieszka Radlak, Damian Rosiński, Dawid Szymkowiak, Adam Walczak, Łukasz Walicki, Sebastian Warkocki.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE