Reklama

Jarocin - Stacja Wolność! Wystawa w Warszawie. Jarocin był dla Polski tym, czym dla Ameryki Woodstock

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Muzeum Rocka w Warszawie we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka w Jarocinie stworzyło specjalną Wystawę: Jarocin - Stacja Wolność! - Dużo, bardzo dużo MUZYKI, która pozwoli starszym widzom powrócić do czasów festiwalu, a młodszym poznać – unikalny klimat wydarzenia, które cztery dekady temu było dla Polski tym, czym Woodstock dla Ameryki.

Reklama

Historia festiwalu w Jarocinie sięga początku lat 70 XX wieku. Nie było wówczas osoby, która nie słyszałaby o tym wydarzeniu. Co prawda festiwal przetrwał do dziś, ale to już nie to samo. Kiedyś młodzież przyjeżdżała do naszego miasta, żeby zaczerpnąć wolności w trudnych czasach komunizmu. Dawało im to rówież możliwość wykrzyczenia podczas koncertów tego, co czują. W końcu w Jarocinie swoją karierę zaczynało bądź rozwinęło wiele kultowych polskich zespołów, których sława trwa do dzisiaj. 

Wystawa pełna muzyki 

Jarocin - Stacja Wolność! To nie Wystawa, która ma pokazać tylko i wyłącznie historię festiwalu. Mogliśmy już obejrzeć wiele filmów, przeczytać mnóstwo materiałów czy też książek na ten temat. Tym razem jednak chodzi głównie o:

- Dużo, bardzo dużo MUZYKI, która pozwoli starszym widzom powrócić do czasów festiwalu, a młodszym poznać – unikalny klimat wydarzenia, które cztery dekady temu było dla Polski tym, czym Woodstock dla Ameryki. - czytamy na stronie Muzeum Rocka w Warszawie.

Atrakcja zatem jest skierowana do starszych i młodych osób. Jest to świetne połączenie. Dzięki temu można wybrać się tam całą rodziną i każdy znajdzie coś dla siebie. Rodzice, którzy kiedyś jeździli na festiwal mogą w ten sposób pokazać swoim dzieciom jak to faktycznie było. Czego słuchali, który zespół był lub nadal jest ich ulubionym, a wyboru nie brakuje..

- Na Wystawie usłyszycie unikalne, koncertowe nagrania legendarnych zespołów: Dezertera, Siekiery, Armii, Moskwy, KATa, Śmierci Klinicznej, Tiltu, Maanamu, Dżemu, TSA, Republiki, T.Love, Klausa Mitffocha, Czesława Niemena, Voo Voo, Kultu i wielu, wielu innych. Na ekranach obejrzycie kultową „Falę”, późniejszą o kilkadziesiąt lat „Powracającą Falę”, a także współczesne wywiady i wspomnienia uczestników festiwalu: muzyków, widzów i organizatorów. - piszą dalej na stronie Muzeum Rocka

Największe wrażenie robi jednak kolejna informacja:

- Przez 100 dni, na powierzchni 400 m2, na 10 stanowiskach odsłuchowych znajdziecie ponad 6.000 minut muzyki granej przez ponad 150 zespołów. Na 10 ekranach zobaczycie prawie 10 godzin filmów, do tego setki zdjęć i dokumentów. 

Jarocin - Stacja Wolność! Spichlerz partnerem projektu i patronat honorowy

13 kwietnia 2021 roku Piotr Metz i Krzysztof Sachs w ramach spółki Cały Ten Rock podpisali umowę o organizacji Wystawy z Marcinem Szelągiem - dyrektorem Muzeum Regionalnego w Jarocinie. To nie wszystko. Patronatem honorowym projektu został również burmistrz Jarocina - Adam Pawlicki.

Miejsce Stacji, data i ceny biletów 

Otwarcie Wystawy zaplanowane jest na 4 czerwca. Będzie można zwiedzać ją aż do 12 września. Wydarzenie będzie miało miejsce w Pałacu Kultury i Nauki, sala im. Kisielewskiego, wejście z Placu Defilad obok Teatru Studio, (od strony ul. Marszałkowskiej) Warszawa, Plac Defilad 1. Jeśli chodzi o ceny biletów, szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Pandemia utrudni przebieg Wystawy?

Zasady sanitarne w czasie pandemii nie spowodują większych utrudnień w przebiegu projektu. Monitorowana będzie jedynie ilość osób wpuszczanych jednorazowo na Wystawę. Dlatego też wejścia będą odbywać się w półgodzinnych przedziałach czasowych. Muzeum Rocka tłumaczy to w ten sposób:

- Przykładowo bilet zakupiony na godzinę 12.00 uprawnia do wejścia na Wystawę w dowolnym momencie pomiędzy 12.00 a 12.30. Ważne – godzina na bilecie w żaden sposób nie ogranicza czasu zwiedzania. Można do woli cieszyć się muzyką, zdjęciami i atmosferą Jarocina. Jedyne ograniczenia to 20.30 – ostatnie wejście na Wystawę i 21.00 – zamknięcie Wystawy. Gdyby zdarzyło wam się przyjść na Wystawę wcześniej lub później niż czas wskazany na bilecie, to o ile tylko na sali nie będzie maksymalnej liczby osób, obsługa z pewnością umożliwi wam wejście na Wystawę.

Macie zamiar przejechać się do Warszawy, żeby zobaczyć tą Wystawę? Czy według was brzmi to zachęcająco? Chcielibyście przypomnieć sobie te czasy i ponownie poczuć klimat dawnego jarocińskiego festiwalu?

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy