W sobotę, 13 sierpnia w Kawiarni Filmowej w Jarocinie odbędzie się spotkanie "Pogadajmy o street-arcie". Gościem będzie Sebastian Frąckiewicz, dziennikarz kulturalny i krytyk, kurator wystaw komiksowych, który na co dzień pracuje w branży reklamowej jako creative team head. Publikował w „Tygodniku Powszechnym”, „Lampie”, „Filmie” oraz w internetowym magazynie dwutygodnik.com i w portalu filmweb.pl. Obecnie współpracuje głównie z „Polityką” i „Przekrojem”. Wydał trzy książki: Wyjście z getta. Rozmowy o kulturze komiksowej w Polsce, Żeby było ładnie", "Rozmowy o boomie i kryzysie street artu w Polsce" oraz "Ten łokieć źle się zgina. Rozmowy o ilustracji". Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz marszałka województwa wielkopolskiego. Do Jarocina przyjedzie rozmawiać o street arcie, muralach i przeprowadzi warsztat poświęcony tworzeniu sztuki w przestrzeni publicznej. Początek o godz. 13.00. Mieszka w Poznaniu. Wstęp wolny.
Dwa spotkanie ze sztuką. O street arcie i kobietach paryskiej bohemy
Z kolei w czwartek, 18 sierpnia zaplanowano wydarzenie pod tytułem "Polki na Montparnassie". To zarazem tytuł książki Sylwii Zientek, która jest fascynującą podróżą w świat paryskiej bohemy przełomu XIX i XX wieku. Malarze i malarki z całej Europy pielgrzymowali wtedy do stolicy Francji. Nazwiska części z nich kojarzymy z rekordowych aukcji sztuki. Boznańska czy Łempicka przyciągają tłumy na wystawy, ale nie tylko ich fascynujące biografie zgłębiła Sylwia Zientek.Autorka opowie również o takich osobowościach jak:
- Anna Bilińska-Bohdanowicz, która jako pierwsza polska malarka cieszyła się międzynarodową sławą
- Alicja Halicka, ukrywająca swą twórczość przed mężem,
- Mela Muter, przyjaciółka Władysława Reymonta i R.M Rilkego,
- Maria Dulębianka, propagatorka równouprawnienia kobiet,
- Aniela Pająkówna, która utrzymywała ojca jej córki, Stanisława Przybyszewskiego, niewiernego kochanka,
- Irena Reno, która była bezpruderyjna i umiała cieszyć się życiem.
Projekt "Poznańska 1" współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Jarocin oraz Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+". To wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Jarocin XXI oraz Jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkania organizowane są z myślą o seniorach, ale mogą w nich wziąć udział wszyscy, których interesuje ich tematyka.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.