Reklama

Jarociński Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył kolejny rok akademicki na wesoło [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piknikiem integracyjnym w "Impresji" w Bachorzewie zakończył się kolejny rok akademicki na Jarocińskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Reklama

Historia Jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęła się w 2006 roku. Miała to być swoista pamiątka jubileuszu 750-lecia Jarocina, który przypadał rok później.

Jarociński Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył 16. rok działalności

Obecnie z zajęć proponowanych przez Jarociński Uniwersytet Trzeciego Wieku korzysta 230 osób. Pandemia spowodowało, że sporo słuchaczy ubyło, ale pojawili się też nowi. Do wyboru mają sekcje m.in. językowe - angielską, niemiecką i francuską, informatyczną, rowerową, plastyczną oraz słowno-muzyczną. Duży wybór jest, gdy chodzi o zajęcia ruchowe: od gimnastyki dla seniora, poprzez choreoterpię (taniec), jogę, pilates, tai-chi aż po basen i nordic walking. Odbywają się także treningi pamięci oraz okolicznościowe zabawy m.in. z okazji Andrzejek i Tłustego Czwartku. Sekcja rowerowa proponuje krótsze i dłuższe wyprawy po terenie Ziemi Jarocińskiej. W zeszłym roku dwa wystawione zostały też dwa spektakle przygotowane przez studentki JUTW. Co roku, w maju kilkadziesiąt osób bierze udział w ogólnopolskim wydarzeniu, jakim jest Marsz Nordic Walking. 

Jarociński Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył kolejny rok akademicki na wesoło

W pikniku integracyjnym zorganizowanym w czwartek (23 czerwca) w "Impresji" w Bachorzewie - na zakończenie kolejnego roku akademickiego 2021/2022 - wzięła udział tylko część ze słuchaczy. Po części oficjalnej, w której życzenia złożyli również zaproszeni goście i obiedzie, rozpoczęła się zabawa taneczna oraz konkurencje wiedzowe i sportowe. Trzeba było się wykazać wiedzą ogólną i ze znajmości lektur szkolnych, a także wykazać się sprawnością w przechodzeniu trasy tip-topami oraz w biegu z jajkiem na łyżce. Rywalizacja była traktowana z przymróżeniem oka, chociaż zwycięzcy nie kryli dumy odbierając upominki z rąk prezes Aleksandry Kantorskiej i wiceprezes Ewy Skorackiej. Zarząd Uniwersytetu również otrzymał kwiaty i podziękowania za całoroczną działalność i zaangażowanie, dzięki któremu udało się zrealizować bardzo wiele ciekawych pomysłów i incjatyw. W trakcie czwartkowej imprezy próbowano również nauczyć się kilku zabaw ruchowych oraz "Belgijki".   

Jarociński Uniwersytet Trzeciego Wieku ma propozycje również na czas wakacji

Mimo oficjalnego zakończenie roku, zarząd JUTW nie robi sobie wakacji. W lipcu zostaną zorganizowane m.in. wycieczki - rowerowa i autokarowa, specjalny seans kinowy. W sierpniu ma się odbyć plener malarski poświęcony Adamowi Mickiewiczowi z wernisażem we wrześniu w Śmiełowie. Wiele z wydarzeń będzie realizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem Jarocin XXI, w ramach projektu "Aktywni+ Poznańska 1" (pod tym adresem do tej pory odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży, teraz dołączą do nich te skierowane do osób starszych). Pierwsze warsztaty zaplanowano na czwartek 30 czerwca. Będzie się można na nich nauczyć tworzenia biżuterii i ozdób ze szkła. Zapisy przyjmuje Bogusia Śmiglewska pod nr. tel. tel. 530/761-909.

Siedziba Jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku znajduje się w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Biuro mieści się pokoju nr 31 i jest czynne w każdy wtorek w godz. 15.00-17.00. Skarbnik dyżuruje również we wtorki w godz. 15.30-17.00. Informacje o planowanych wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej [TUTAJ] oraz na profilu facebookowym [TUTAJ]. Z oferty mogą skorzystać zarówno studenci, jak i sympatycy.  Uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego 2022/2023 zaplanowano na 7 października.    

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy