Od dwóch dni mieszkańcy Witaszyc rozmawiają o śmierci młodego mężczyzny. Jego ciało odkryto na terenie jednej z posesji.
Zwłoki mężczyzny znaleziono w Witaszycach
We wtorek jednym z domów znaleziono zwłoki 36-latka.
- 20 sierpnia mężczyzna został znaleziony przez członków rodziny w miejscu swojego zamieszkania w Witaszycach. 36-latek targnął się na życie. Zwłoki wydano rodzinie – informuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.
Ludzie: Miał zostać pobity. Co ustaliła policja?
Kilka godzin po interwencji służb w Witaszycach po wiosce rozniosły się informacje, że mężczyzna mógł nie umrzeć naturalnie. Ludzie sugerowali, że "miał zostać pobity przed śmiercią". Taka sytuacja miała już miejsce w przeszlości na naszym terenie.
Policja w Jarocinie zaprzecza tym insynuacjom. Zaznacza, że do zgonu mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie.
Samobójstwo to drastyczny krok. Dlaczego dochodzi do takiej sytuacji?
- Niekiedy ludzie doświadczają wielu frustrujących sytuacji i poprzez samobójstwo próbują uciec od swoich problemów. Niewielu samobójców pragnie śmierci. Oni chcą uciec od kło-potów, które się przed nimi nawarstwiają i, których nie potrafią rozwiązać. Ludzie w kryzysie samobójczym często ze względu na swoje zaburzenia psychiczne nie widzą tak, jak widzą ludzie zdrowi, że są możliwości rozwiązania ich problemów. Te osoby są przede wszystkim skupione na sobie. Odczuwają wokół siebie brak miłości, mimo, że ludzie wokół kochają ich i im na nich zależy – mówi dr hab. ADAM CZABAŃSKI – socjolog i suicydolog, ekspert w Biurze ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, wice-prezesem Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego CZYTAJ CAŁĄ ROZMOWĘ
Jeśli jesteś w kryzysie psychicznym i potrzebujesz specjalistycznej porady, wsparcia lub innej formy pomocy, zacznij od skorzystania z jednej z poniższych infolinii pomocowych:
800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
116 123 - Poradnia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym (Kryzysowy Telefon Za-ufania). Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
112 - W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia. Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.