Reklama

Policja zatrzymała księdza

Opublikowano: pt, 15 gru 2017 14:00
Autor:

Policja zatrzymała księdza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Policja zatrzymała byłego wikariusza parafii w Witaszycach. Ksiądz przebywa w izbie zatrzymań KPP w Jarocinie.  

 

 

Wczoraj przed południem śledczy otrzymali zawiadomienie o podejrzeniu popełniania przestępstwa przez duchowego. Po południu ksiądz został zatrzymany.

         
 - Na podstawie nakazu prokuratorskiego dokonano przeszukania i zatrzymania osoby duchownej w związku z podejrzeniem o przestępstwa seksualne. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jarocinie - mówi mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.


Ksiądz przebywa w policyjnej izbie zatrzymań KPP w Jarocinie. Nie postawiono mu jeszcze zarzutów. Na stronie internetowej parafii 13 grudnia pojawiła się informacja, że dzień wcześniej ksiądz został odwołany z funkcji wikariusza.

 

To kolejne zawirowanie, jakie nastąpiło w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Witaszycach. W połowie listopada z pełnienia służby zrezygnował proboszcz - ksiądz kanonik Błażej Michalewski, który zastapił długoletniego proboszcza- Stanisława Szymańskiego.  Ksiądz Błażej Michalewski nie podał powodów odejścia. Sprawa wywołała duże zamieszanie i podzieliła parafian. Od 18 listopada administratorem parafii został ksiądz Piotr Nowak.                 

Ksiądz wikariusz od dwóch lat pracował jako katecheta w szkole podstawowej w Prusach. Co mówi o nim dyrektor tej placówki? Jak na wieść o zatrzymaniu duchownego zareagowali parafianie? To wszystko przeczytasz w aktualnym numerze „Gazety Jarocińskiej”

W tym tygodniu to już drugie zatrzymanie z podejrzeniem o przestępstwa seksualne w powiecie jarocińskim. Kilka dni temu w Kotlinie aresztowano mężczyznę, który posiadał treści pornograficzne z udziałem dzieci [CZYTAJ TUTAJ].

Trzy tygodnie temu, w sąsiednim powiecie pleszewskim, w miejscowości Lutynia,  biskup odwołał księdza i zabronił mu pracy z dziećmi [CZYTAJ TUTAJ]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE