Reklama

Zabytkowy kościół w Golinie zachwyca kolorami. ZOBACZ, jak wygląda po renowacji

Opublikowano:
Autor:

Zabytkowy kościół w Golinie zachwyca kolorami. ZOBACZ, jak wygląda po renowacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

To radość i duma mieszkańców Goliny i Stefanowa. To oni w znacznej mierze sfinansowali wszystkie prace, jakie wykonywano w sanktuarium i w jego otoczeniu. W prezbiterium do zrobienia zostało jeszcze tylko oświetlenie i ołtarz główny, który jest obecnie poddawany renowacji w specjalistycznej pracowni w Ostrowie Wlkp. W 2019 mają się rozpocząć prace w nawie głównej.

 

 

Kosztorys tegorocznych prac we wnętrzu zabytkowej, drewnianej świątyni opiewał na 800 tysięcy złotych. Radni gminni podjęli uchwałę w sprawie przekazania parafii wsparcia na remont w kwocie 200 tysięcy złotych. Z wnioskiem wystąpiło Stowarzyszenie "Nasza Wspólnota" , która już od wielu lat zajmuje się pozyskiwaniem środków i dotacji. Prośba skierowana do władz powiatu spotkała się z odpowiedzią negatywną.

 

Na prace konserwatorskie udało im się również pozyskać 180 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pozostałe środki pochodziły z  darowizn mieszkańców, instytucji i firm. Aby znaleźć pieniądze na przywrócenie blasku kościołowi golińskie stowarzyszenie organizuje też różnego rodzaju przedsięwzięcia. "Nasza Wspólnota" organizuje co roku bal andrzejkowy, z którego dochód przeznaczony jest na prace w kościele. W trakcie każdego odpustu wolontariusze rozprowadzają okolicznościowe wydawnictwa poświęcone sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Golinie. 


Darowizny na prace konserwatorskie można cały.czas wpłacać  na konto stowarzyszenia nr 05 84270009 0025 0463 2000 0001. Istnieje również możliwość odliczenia przekazanej kwoty od przychodów i tym samym zmniejszenia wysokości należnego podatku dochodowego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE