Reklama

Jubileuszowe spotkanie w Kolniczkach (gm. Nowe Miasto nad Wartą)

Opublikowano:
Autor:

Jubileuszowe spotkanie w Kolniczkach (gm. Nowe Miasto nad Wartą) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

50 lat - tyle minęło od wybudowania "nowego" budynku Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach. Jubileusz świętowali nie tylko nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie.

 

Zaproszeni zostali również absolwenci, sympatycy oraz władze lokalne i oświatowe.

 

- Skala wydarzenia przeszła nasze największe oczekiwania. Z dalekich zakątków kraju i województwa przyjechali do nas goście, którzy chcieli się spotkać z dawnymi przyjaciółmi z ławy szkolnej, porozmawiać z byłymi nauczycielami, jeszcze raz zobaczyć pamiątki z "odkrytej na nowo" izby pamięci, która kiedyś działała przy szkole - mówi Artur Pachala, dyrektor placówki.

 

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Kolniczkach, którą odprawił nauczyciel szkoły, ksiądz proboszcz Ryszard Fabisz. Poczet sztandarowy zaprowadził wszystkich do budynku szkolnego, gdzie rozpoczęto świętowanie. Obecny i byli dyrektorzy szkoły - Artur Pachala, Barbara Łukaszyk oraz Jan Tomaszewski powitali licznie przybyłych gości. Odczytano również życzenia od byłego dyrektora szkoły Alojzego Komorowskiego, któremu stan zdrowia i wiek nie pozwolił na uczestnictwo w jubileuszu. Pamięć nieżyjących już pracowników szkoły uczczono minutą ciszy.

 

Po wspaniałych występach taneczno - teatralnych, prezentacjach wierszy oraz piosenek do słów patrona placówki księdza Twardowskiego goście zostali zaproszeni do zwiedzenia reaktywowanej "Izby pamięci". Wzruszeń i rozmów nie było końca. W kronikach, na fotografiach, dyplomach absolwenci odnajdywali swoje nazwiska, prace, przedmioty wykonane na zajęciach technicznych. Wielu wpisało się do "Złotej księgi". Dalsze rozmowy przeniosły się do kawiarenek przygotowanych przez radę rodziców i obsługę szkoły. Później goście ponownie zostali zaproszeni na salę gimnastyczną - tam o historii budynku opowiedział były nauczyciel, jeden ze współzałożycieli izby pamięci, Czesław Jarecki. Artur Pachala przeprowadzil wywiad z byłym dyrektorem Janem Tomaszewskim. Śmiechu nie było końca, rozmowa zakończyła się gromkim 100 lat dla byłego szefa placówki. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli prezentację Pawła Sobolewskiego pt. "Historia budynku Szkoły Podstawowej w Kolniczkach". Rozpoznawali na zdjęciach siebie lub swoich przyjaciół. Wspólna fotografia zakończyła oficjalne obchody. Przyjacielskie pogawędki powróciły na szkolne korytarze i trwały do późnych godzin wieczornych.

 

- Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali to wspaniałe spotkanie po latach. Jesteśmy dumni z tradycji szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach i wspólnoty, jaką wokół tej szkoły tworzymy - dodaje Artur Pachala.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE