Reklama

Zmarło dwumiesięczne niemowlę. Sprawę wyjaśnia prokuratura

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Uniwersalne jarocinska.pl

Zmarło dwumiesięczne niemowlę. Sprawę wyjaśnia prokuratura   - Zdjęcie główne

Prokuratura bada sprawę śmierci dwumiesięcznego dziecka | foto Uniwersalne jarocinska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwumiesięczne niemowlę zmarło w gminie Kotlin. Przyczyny i okoliczności śmierci dziewczynki wyjaśnia prokuratura. Zlecono sekcję zwłok.

Tragedia rodzinna w gminie Kotlin. Nie żyje dwumiesięczna dziewczynka. Co się wydarzyło? Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że sine dziecko znaleziono w łóżku w piątek rano. Matka dziewczynki zawiozła starsze dziecko do szkoły. W tym czasie niemowlę miało być pod opieką innej osoby. Kiedy wróciła do domu, dziecko było już sine.

Zmarło dwumiesięczne niemowlę. Sprawę bada prokuratura   

 Wezwano pogotowie ratunkowe. Niestety lekarka stwierdziła zgon niemowlęcia. O sprawie poinformowano policję i prokuraturę.

- Na miejscu były wykonywane czynności przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Ciało dwumiesięcznej dziewczynki zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Celem weryfikacji bezpośredniej przyczyny zgonu niezbędne będzie uzyskanie specjalistycznej wiedzy z sekcji zwłok, która jest planowana na wtorek lub środę - mówi prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W czasie sekcji zostaną pobrane wycinki do badań histopatologicznych.

- Na ostateczną przyczynę zgonu trzeba będzie poczekać po uzyskaniu szczegółowych opinii biegłych. Ocena biegłych jest determinująca - dodaje prokurator.

Zmarło dwumiesięczne niemowlę. Podobne sprawy  

Na początku czerwca ubiegłego roku  z niewyjaśnionych przyczyn zmarła 8-miesięczna dziewczynka z Kotlina, która dostała wysokiej gorączki. Mama szukała pomocy w szpitalu w Pleszewie. Tam jednak ostatecznie dziecko nie zostało zbadane przez lekarza. Następnego dnia rano do dziecka wezwana została karetka pogotowia. Na miejsce przejechał ZRM z Jarocina. Dziecko było w bardzo złym stanie. Podjęto reanimację, która była kontynuowana w szpitalu w Jarocinie. Niestety, dziewczynki nie udało się uratować. Szpital w Jarocinie zgłosił sprawę do prokuratury. Badają ją prokuratura Rejonowa w Łodzi.    
 W czerwcu 2013 roku w Łuszczanowie zmarła 10-miesięczna dziewczynka. Rodzice w chwili ujawnienia zdarzenia byli pod wpływem alkoholu. Ostatecznie ustalono, że do śmierci dziecka nie przyczyniły się osoby trzecie. Nikt w tej sprawie nie usłyszał zarzutów.         

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE