Reklama

Ponad 70 lat na dyżurze. Jubileusz jarocińskiego pogotowia ratunkowego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jubileusz 70-lecia świętowało jarocińskie pogotowie ratunkowe.

Reklama

Nie ma nic piękniejszego niż ratowanie ludzkiego życie. Jarocińskie pogotowie służy  nam od ponad 70 lat. Pomimo upływu czasu  i zmian jakie zachodziły w pogotowiu idea niesienia pomocy, która stała się inspiracją do powstania służb ratowniczych, pozostała niezmienna. Ratownictwo medyczne stoi na pierwszej linii frontu. To od jego sprawności, wykształcenia lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek i pielęgniarzy oraz sprzętu, którym dysponują zależy niekiedy nasze życie i zdrowie.

Ponad 70 lat na dyżurze. Jubileusz jarocińskiego pogotowia ratunkowego


Jarocińskie pogotowie powstało 1 maja 1950 roku. Obchody 70-lecia pokrzyżowała pandemia. Były przekładane trzy razy. Wreszcie medykom udało się zorganizować jubileusz. Świętowanie rozpoczęli od mszy świętej za zmarłych i żyjących pracowników. Potem obecni i emerytowani pracownicy pogotowia oraz zaproszeni goście spotkali się w restauracji. W czasie uroczystości usłyszeli wiele ciepłych słów od zaproszonych gości: władz powiatu czy prezesa szpitala Henryka Szymczaka. Emerytowani pracownicy pogotowia otrzymali podziękowania od zarządu szpitala. 

 - W imieniu zarządu powiatu serdecznie podziękowałam zespołom ratownictwa oraz pracownikom SOR za ciężka pracę i zaangażowanie. Wykonujecie zawód trudny, ale dla nas jesteście bohaterami - napisała starosta Lidia Czechak w mediach społecznościowych      

Ponad 70 lat na dyżurze. Wreszcie się udało 


 - Cieszymy się ze wreszcie udało nam się spotkać i świętować nasz jubileusz który był już kilkakrotnie przekładany z powodu pandemii. Była okazja spotkać się z emerytami i powspominać jak dawniej się pracowało i jakie ewolucje przechodziło nasze pogotowie i cały system ratowniczy na przestrzeni ostatnich lat. Korzystając z okazji chciałbym bardzo podziękować za pomoc w zorganizowaniu spotkania zarządowi szpitala w Jarocinie oraz jarocińskim firmom - mówi Tomasz Raźniak, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych Południowej Wielkopolski koło Jarocin, które zorganizowało obchody.   

Ponad 70 lat na dyżurze. Nie spośob policzyć wyjazdów 


Nie sposób policzyć, ile razy przez ponad 70 lat interweniowało jarocińskie pogotowie. Zespoły Ratownictwa Medycznego rocznie wyjeżdżają ponad 3,5 razy. Miesięcznie ambulanse spieszą z pomocą około 300 razy. Przez 8 miesięcy tego roku karetki zostały zadysponowane 2.590 razy.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.              

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy