Reklama

Zjazd absolwentów w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie. Można się jeszcze zapisać do piątku

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca tygodnia można jeszcze zgłosić swój udział w balu organizowanym w sobotę 1 października z okazji 75-lecia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie. Obchody jubileuszowe potrwają dwa dni.

Reklama

W ostatnim dniu września i pierwszym października odbędą się uroczystości jubileuszowe z okazji 75-lecia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie. Już w piątek 30 września zaplanowano wydarzenie dla całej, liczącej już ponad tysiąc uczniów społeczności szkolnej. W tym dniu, podobnie jak podczas zjazdu z okazji 70-lecia, odbędzie się nadanie piętnastu salom lekcyjnym nazwisk zasłużonych pedagogów, a w południe uroczysta akademia w sali gimnastycznej. Pierwszego dnia zostanie odprawiona msza św. w kościele św. Antoniego Padewskiego. Jak informuje Marek Sobczak, dyrektor szkoły, na uroczystość zaproszono franciszkanów, którzy uczyli w ZSP nr 1 w ostatnich latach: ojca Kordiana Szwarca, ojca Fabiana Witkowskiego oraz ojca Bartłomieja Skibińskiego. Jeśli będą mogli przyjechać na obchody 75-lecia na pewno włączą się w koncelebrę.  

Zjazd absolwentów w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie. Można się jeszcze zapisać do piątku

Drugi dzień - sobota - organizowany jest z myślą przede wszystkim o absolwentach szkoły. Będzie to czas na spotkania w klasach i wspomnienia, a także na zobaczenie, co się zmieniło w szkole przez ostatnie 5 lat. Uczestnicy odwiedzą też Skwer Absolwenta im. Stacha Komendzińskiego, na którym obok altany pojawiły się również nowe elementy małej architektury i rzeźby wykonane z drzew wyciętych z terenu przeznaczonego pod budowę parkingu szkolnego. Jak podkreśla dyrektor Sobczak miejsce to ma swój szczególny urok, gdy kwitną róże. Na dziedzińcu szkolnym zostało posadzone 100 różnych odmian tych kwiatów. Pomysłodawcą rozwiązań, ale i osobą, która dba o nasadzone rośliny jest jeden z nauczycieli ZSP  nr 1 w Jarocinie - Janusz Zwierzycki. Jedno z najnowszych dzieł łączy w sobie elementy drewniane, nawiązujące do początków, ale i murowane, wykonane przez uczniów Technikum Budowlanego. Będzie można je zobaczyć i poznać znaczenie każdego elementu jubileuszowej ścianki w sobotę 1 października. Będzie też okazja, aby absolwenci mogli zjeść wspólnie obiad w szkolnej auli.     

Kolejny jubileusz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie po pięciu, a nie dziesięciu latach 

Przy okazji zjazdu organizowany jest również Bal Absolwenta. Koszt udziału wynosi 200 zł od osoby. Już teraz wiadomo, że w zabawie weźmie udział około 150 absolwentów i nauczycieli. Zapisy trwają do piątku 23 września. Chęć udziału w balu, podobnie jak i w pozostałych częściach obchodów rocznicowych, można zgłosić za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej szkoły [KLIKNIJ TUTAJ], jak również osobiście lub telefonicznie w sekretariacie placówki (ul. Franciszkańska 1, tel. (62)747-26-19). 

Początkowo zjazdy odbywały się co dziesięć lat. W czasie ostatniego jubileuszowego spotkania, które miało miejsce w 2017 roku, wiele osób wnioskowało, aby odbywały się częściej. I stąd decyzja, aby zorganizować obchody po 5 latach. Tym bardziej, że z roku na rok ubywa osób z grona najstarszych absolwentów. W trakcie październikowej uroczystości planowane jest również wręczenie wyróżnień byłym uczniom, którzy uczyli się w Jarocinie krótko po wojnie, gdy ZSP nr 1 rozpoczynało swoją historię jako Technikum Drzewne. Od czterech lat szkoła ma nowego patrona - Powstańców Wielkopolskich, którzy zastąpili Feliksa Dzierżyńskiego. Organizatorzy planują również docenienie emerytowanych nauczycieli, którzy pracowali w "jedynce" najdłużej. Przygotowane zostały specjalne, pamiątkowe statuetki, na którym pojawił się motyw dłoni jako symbolu współpracy i łączenie pokoleń.  

Jeśli ktoś z byłych uczniów chciałby się podzielić wspomnieniami z okresu swojej nauki w szkole lub zdjęciami, może je wysłać wraz z informacją dotyczącą roku, zdarzenia i uczestników na adres: [email protected]   

PLAN OBCHODÓW JUBILEUSZU 75-LECIA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 1 W JAROCINIE:             

Piątek, 30 września 

 • godz. 9.00 - Nadanie salom szkolnym imion zasłużonych pedagogów - odsłonięcie pamiątkowych tablic,
 • godz. 10.30 - Uroczysta msza święta - kościół św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie,
 • godz. 11.30 - Złożenie kwiatów pod tablicą patrona szkoły,
 • godz. 12.00 - Uroczysta akademia
Sobota, 1 października 

 • godz. 10.00 - Spotkania absolwentów w salach szkolnych - wystąpienie dyrektora szkoły,
 • godz. 11.00 - 12.00 - Zwiedzanie szkoły oraz Skwerku Absolwenta,
 • godz. 12.30 - Odsłonięcie pamiątkowej ścianki upamiętniającej jubileusz 75-lecie szkoły - Skwer Absolwenta,
 • godz. 19.00 - Bal Absolwenta - aula szkolna.
KOSZT UDZIAŁU W POSZCZEGÓLNYCH CZĘŚCIACH ODCHODÓW JUBILEUSZOWYCH:

 • - urocztości zjazdowe - bez obiadu i bez udziału w balu - 0 zł,
 • - uroczystości sobotnie z okolicznościową tarczą i obiadem - 50 zł,
 • - uroczystości sobotniej z okolicznościową tarczą i  obiadem oraz Balem Absolwenta - 250 zł (od osoby),
 • - udział w Balu Absolwenta - 200 zł  (od osoby).
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy